Jrkuft

Zatýká/zatýkalo do tanků?

Tanky projedou skoro vším včetně dost hlubokých jam plných vody ale tekla do nich voda nebo byly dobře utěsněné?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Mám jako řidič a posléze jako velitel zkušenosti pouze s tanky T-55M a T-72, ve kterých jsem včetně všech cvičení strávil asi 2,5 roku. Při hlubokém brodění do nich, i přes všechna opatření, mírně zatékalo.

Cenobita – tanky T55 a T72 se nekonstruují jako vzduchotěsné, ochranu před jedy zajišťuje přetlakový filtroventilační systém. Na rozdíl od tebe bych v tanku k epicentru výbuchu nejel.

Další odpovědi
Cenobita

Správně česky je to: „Zatéká do tanků?“, na tank se dá připojit i tubus (dříve se používal i průlez), který umožňuje tanku jezdit pod vodou. Nic není dokonalé, může docházet k mírnému průsaku, ale pokud je tank nový bude těsnit hodně dobře. Tanky se totiž konstruují tak aby byly vzduchotěsné a to kvůli radioaktivnímu spadu v případě jaderného útoku/výbuchu. Tank se totiž může bez ohrožení posádky přiblížit klidně i k epicentru výbuchu.

zde je o tom video:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=C_Pkdn_11rU

zde je ten průlez pro hluboké brodění:

http://forum.val­ka.cz/topic/vi­ew/17299/CZK-T-55AM1

Emefej

Do každé vojenské techniky při hlubokém brodění zatéká. Zatéká i do plovoucí techniky.

Cenobita > hermetičnost je pouze iluze. Nevěř všemu, co si přečteš na internetu.

zdroj:
mnoho let služby jako armádní chemik

Cenobita

Klaproth: já vím, nechtěl jsem to zase tak moc rozvádět

Emefej: já vím !