berta 4

Zateplení rovné střechy verandy

Když se to stavělo,tek se energie neřešily.Na střeše je jn škvára,beton a ipa měří 4×6 metrů a mám za to,že mě tudy uniká moc teplo. Radiátor měří 3 metry a nevytopím to víc jak na 16 stupňů

Nejlepší odpověď
Sůwa

Řeším téměř totožný problém, ale taky ještě nemám docela jasno. V každém případě by podle odborníků mělo být zateplení z té ochlazované strany. U tebe by to neměl být problém na IPU položit EPS a na to další hydroizolaci. IPU rozhodně nestrhávat, hydroizolace není nikdy dost. Nad mou verandou je bohužel pochozí terasa, takže budu muset volit to méně vhodné řešení – izolovat ze spodní strany. Zadám problém na odborném serveru a dám ti vědět. Sůwa
Doplňuji:
Zatím mám jen skromné výsledky :
střechu očistit, odstranit vše co nedrží, penetrovat, na to nalepit EPS 100Z (12 cm). Pak na polystyren nalepit cetris ( to neznám) a nakonec navařit fólii s UV ochranou. Budu hledat dál.

Další odpovědi
venkovan

Ipu strhnout a natřít střechu kvalitním hydroizolačním nátěrem. Třeba lze použít Hydroseal – je trochu dražší, ale má dobré vlasntosti a když se to dopře udělá, je trvanlivější než lepenka- Pokud není pod stropem místo, lze dát vhodnou tepelnou izolaci – třeba polystyrén přímo na hydroizolační nátěr, ale potom bych znovu izolaci ppřekryl nějakou vhodnou střechou či nátěrem.
Lepší, pokud je místo izolaci nalepit zevnitř na strop – cca 10 cm by mělo být celkem dobré. Pohledovou úpravu lze udělat třeba pohledovými deskami polystyrénu, tapetou, obkladem dřeva či vyrovnáním spár a jenom zamalovat.
je možnost i udělat falešný strom ze sádrokartonu a mezi něj a původní strom dát izolaci z minerální vaty, foukanou izolaci apod.
No a nakonec bych se ještě podíval na okna, jestli dobře těsní apod.Stejně jak je to se stěnami verandy – třeba by i je bylo vhodné odizolovat.

anonym

Fotka by nebyla? Nebo nákres? IPA nevadí, nestrhávat. Škvára je asi pod vrstvou betonu? Tohleto jsem řešil před měsícem v Kyjově. Strop-plynosilikát-ipa. Měla se odstranit vrstva ze zbytků plynosilikátu a betonu. Přišel čas škaredého počasí. Často pršelo. Nebylo tedy vhodné odstraňovat asfaltovou vrstvu a bourat jinak kvalitní beton: nutnost kontejneru a schopnost okamžitého zakrytí střechy plachtou. Po dohodě s investorem a mnou jsme zvolili způsob jiný. Zkušební vrt jsme znovu zaizolovali a položila se 2× 12 cm vrstvy polystyrenu

http://www.sty­rotrade.cz/?pa­ge_id=5&catego­ry=84&product_id=19

tak, aby se v následující vrstvě spáry nepřekrývaly. Takže tuto práci podle počasí můžete zvládnout za den. Je-li po obvodě stěn ještě vyzděno něco na výš, musí být provedeno dilatování polystyrenem cca 2–5 cm od zdi. Vrstvy polystyrenu jsou přikryty skořepinou z betonu. Ale to už můžete odložit do jara. Jako armovací výztuž stačí kari síť s oky 15×15 cm s přesahem 1 až 1,5 oka. Následně penetrovat vyzrálý beton o tloušťce 4 cm asfaltovým lakem. Jako povrch střechy verandy doporučuji použít kvalitní pásy
http://www.deh­tochema.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=227&Ite­mid=202

a konce pásů – pokud jsou nalepeny na plech utěsnit tmelem na bázi asfaltu.

tom004

Podobný problém jsem vyřešil nalepením polystyrénových desek (6 cm), z vnitřní strany na strop. Aby strop „vypadal“,nalepil jsem ještě slabé pol. desky,které imitují kazetový strop.Teplota v místnosti (dílna/kancelář),se zvedla v průměru,při stejném režimu vytápění,o 6–8°C.

Zodpovědně se nedá napsat jednoznačné řešení, protože je málo informací. Nevíme, z čeho je nosná konstrukce střechy. Pravděpodobně se jedná o beton, hurdisky, nebo podobnou konstrukci. Dále by bylo potřeba znát způsob odvodnění, detail u vstupu na terasu a požadavek na nášlapnou vrstvu. Jinak máte pravdu, že stávající skladba je z tepelně izolačního hlediska nevyhovující.
Rozhodně nezateplovat z vnitřní strany! Pokud je jako hlavní hydroizolace opravdu IPA, je to zcela nedostatečné, ale možná tak jen označujete obecně všechny asfaltové pásy.
Pokud má být oprava provedena důkladně, nestačí jen přiložit nový tepelně izolační materiál z horní strany, ale musí se vyřešit i navazující detaily pro zamezení tepelných mostů (například pokud má terasa okap – doplnit zateplení z čela).
Nejjednodušší (v případě zachování stávající hydroizolace) by bylo položení tepelné izolace z extrudovaného polystyrenu, který snáší i vlhkost. Postupovalo by se tak, že by na hydroizolaci byla položena drenážní vrstva, potom desky XPS v tloušťce 16cm, na ně geotextilie a zatěžovací vrstva, kterou může tvořit pochozí dřevěný rošt, zajištěný proti sání větru v atikách. Jak ale říkám, každé řešení má další souvislosti na několika místech konstrukce, které je nutno nějak vyhodnotit, takže by bylo nejlepší pozvat si přímo na místo nějakého projektanta, kterému nevadí strávit trochu času nad takto drobnou zakázkou, aby se na vlastní oči přesvědčil, co je pro Váš případ nejlepší.

cukrar

berto, je třeba spousty iformací, třeba co je to za místnost…
Vhodná tepelná izolace je třeba stanovit na tepelný odpor od R=5 až do R=8…pak parotěsnost, bilanci vodních par, rosný bod atd......včetně všech detailů
vzor:http://www.ha­soft.cz/speci­alni-maltoviny/krok-za-krokem/rekonstrukce-balkonu.php

  • tepelná izolace..