Avatar uživatele
pizlicka

Zateplit stropy polystyrenem,nebo foukanou izolací?

rekonstruuji stary domeček,a chtěla bych zateplit stropy.premyslela jsem ad foukanou izolací,soused si stropy zatepluje polystyrenem.ja mam nizke stropy,tak nevim.co je lepší a levnejsi? děkuju.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3133 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dříve, než jsem dům prodal, nechal jsem si udělat foukanou izolaci, která je poměrně levnější a snazší než zateplení různými vatami, jo a odpuzuje myši, hmyz a jinou havěť.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Já jsem použil levnější polystyren pod strop i když má horší vlastnosti. Lépe izoluje foukaná izolace,která se ale dává na strop /na půdu/ a je nutné ji dobře zakrýt,aby si myšičky neudělali hnízdo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Podle umístění izolace.-
Nad strop, minerální vatou, max. tím foukaným polystyrenem ( vrstva musí být prodyšná !!!). Ze spodu stropu je lepší a snadnější nalepit desky polystyrenu a na to polystyrenové kazety. Stěrka jedině tehdy, půjdou-li desky mechanicky ukotvit.
Náhodou právě zatepluji strop garáže deskami polystyrenu . Garáž je v domku a místnosti nad garáží mají studenou podlahu a v zimně tam občas kondenzuje vlhkost ze vzduchu. Zateplením posunu kondenzační teplotu zvýšením teploty v místnosti.

V garáži netopím. Proto tyto problémy.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jejda, to je špatných odpovědí.
Zateplení stropu je třeba provádět vždy na studené straně. Cena foukané je určitě dražší nežli polyš. Tepelná hodnota je rovněž horší, při použítí foukané.
Foukané izolace můžete mít různé druhy, rovněž tak jako polyše.

Velice často se zatepluje špatně, což má za následek opakované opravy a předělávání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

cokoliv, pozor na tepelné mosty a ty se při použití polystyrenu vytvoří spíš, než foukaná izolace

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
StandaSan

Za mě rozhodně foukaná izolace. Zlín, kde bydlíme, má více firem, co dělají zateplení, ale na doporučení jsme se rozhodli pro http://www.tepelna-izolace.com/ , která nám dělala střechu, strop i fasádu. Jsem opravdu spokojen, všechno bylo hotové hrozně rychle a výsledek jsme pocítili hned, jak přišla zima. Kdybych něco takového zařizoval znovu, rozhodl bych se opět stejně.

před 2192 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek