jiriii

Neznáte někdo postup, jak zateplit stěnu zevnitř?

Byt, 2. patro, místnost obývák, zeď bez okna, nad i pod byty, barák nezateplený, 100 let stár, mám zeď oklepat, ne cihlu, než začnu zateplovat? Chtěl bych použít profily CD/UD + MINERÁLNÍ VATU+ parozábranu+ SÁDROŽ. Znáte lepší způsob?
Potřebuji i snížit strop ze 3,1 m na 2,7 m. Co by bylo nejvhodnější? Mám v plánu použít sadrok.+ profil CD/UD minerální vatu apod. Mám použít v obou případech parozábranu? Byt jináč suchý, prkna po sto letech OK, trámy nevím. Pod podlahou 10cm škvára. V bytě se bude topit elektřinou. Zeď je na ZÁPAD. Starší plastová okna. Všude sucho.
Dííííííííííky

Nejlepší odpověď
Hykam

Přesně, jak píše kapitán, vnitřní izolace = problém s tepelnými mosty = tvorba plísně…

Další odpovědi
Drap

Nemusíš nic oklepávat. Můžeš použít na stěny sadroš, parozábranu a minerální vatu. Stěny i strop by šly zevnitř zateplit i polystyrenem, potom lepidlo, perlinku a nanést štuk. Taky se to dělává. Je třeba však počítat s tím, že vnitřní zateplení má vždy menší účinnost, než zateplení venkovní. Do podlahy můžeš také použít místo škváry podlahový polystyren. Na stěny a na strop, by bylo možná vhodnější použít sádrokarton, i když fungovat budou oba způsoby.

anonym

vnitřní zateplení má svoje úskalí a asi jen odborník by mohl přímo na místě určit, zda je to vhodné. výhodné je to do krátkodobě užívaných prostor, tedy spíše rekreačních objektů. samozřejmě, že cena vnitřního zateplení je oproti venkovnímu „za pár kaček“. pokud je už teď jasné, že v zimě na povrchu stěn kondenzuje voda, tak vůbec. každopádně musí být izolace provedena precizně (parotěsná folie) ve stycích s ostatní konstrukcí. montáž buď CD na přímé závěsy, ale doporučoval bych spíš předsazenou UD a CD a místy uchytit přímým závěsem. opláštil bych dvakrát SDK.pozor na tuhost izolační vaty. chce to něco tužšího kvůli sesunutí

cukrar

Jiří, již stovky stran textu byli napsány o nevhodnosti vnitřního zateplení. Zkuste zapřemýšlet, kolik lidí si dá vnitřní zateplení a kolik venkovní. A proč.
Tepelná izolace má stejné izolační schopnosti jak venku, tak zevnitř. Je ale jisté, že Vaše zeď bude narušena, páč dojde k promrznutí až k izolaci, kondenzaci vlhkosti za izolací, nemožnost odpaření této kondenzace, postupná degradace zdiva, velké střídání teplot ve zdivu.
Zvažte jiné zateplení.

Nad Vámi je obývaný prostor?

karfigol

Vnitřní zateplení není moc dobré, lepší je vnější. Pokud je to tak starý dům, tak by se možná vyplatilo jít do dřevostavby http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz/ která je nízkoenergetická a skvěle zateplená. Jinak, pro snížení stropu určitě sádrokartonové podhledy, ty vypadají pěkně.