pizlicka

Jaký máte názor na zateplení stropu foukanou izolací?

Já mám dojem,jakobych kupovala vzduch.Nemám možnost přeci vidět,jestli mi do stropu foukají skutečně tepelnou izolaci,nebo jen vzduch.Já vím,že jde jen o pocit ale přece jen.Máte někdo s tím zkušenost?je to skutečně učinné?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkušenost nemám a cenová porovnání taky neznám, ale myslím si, že je to nejlepší systém pro zateplení stropu na půdě. Je to účinný izolační materiál, nehledě na to že skutečně nejlepším izolantem je sám vzduch (lepší by bylo už jenom vakuum, ale to se nedá použít). Výhody: dostane se skutečně všude a nevytváří tepelné zkraty (nezaizolovaná místa) a realizace je velmi rychlá a pohodlná. Ber to ale jenom jako názor laika, možná má někdo horší zkušenosti.

Další odpovědi
Drap

Kdekoli si můžeš strop otevřít a podívat se. Funguje to myslím ze všech používaných izolací nejlépe

mzm

Je to v podstatě stejné jako skelná/kamenná vata, akorát se do stropu/místa nestrká jako kus „deky“ ale dírkou v malých „kouscích“. Nakonec tam stejně jako vata je. Akorát se tam jinak dopraví. Funguje skvěle. Vzduch je sice lepší izolant, ale nesmí se hýbat. Tahle nafoukaná vata mu v tom právě zabraňuje.