dust8

Zastřihují se u kaktusů bodliny pokud jsou evidentně přerostlé, viz foto? Jaká je ideální velikost bodlin?

Foto z foťáku.

Na levé straně nejvyšší části členitého kaktusu jsou výrazně delší. I na pravé jsou docela velké.

Můžu je zastřihnou? Ale na jakou velikost? Nerad bych kaktusu ublížil.
Třeba jsouty bodliny něco jako u člověka nehty a mají se zastříhavat v domácích podmínkách?
Také při manipulaci se žaluziemi se o ně občas popíchám. ;D

Nejlepší odpověď
Kepler

Co tě nemá, čím delší trny, tím víc Adidas! O zastřihování jsem nikdy neslyšel. Trny jsou přeměněné listy, při jejich zastřihnutí bych měl obavy, že by zasychaly. Nejsem ale kaktusář, možná se mýlím.

Další odpovědi
Drap

Ostny kaktusů se nezastřihují. Každý druh je má jinak dlouhé.