dudu

Zaslouží si Piráti frenetický potlesk?

Tak se Pirátům s výrazem neviňátka konečně podařilo naše politické půtky rozmáznout až do Bruselu. Audit, který si zdejší političtí neumětelové vykoledovali nahlédne do septiku s oplachem po dotační pračce a manýrech. Pokud náhodou objeví Augiášův chlév, pak to zřejmě nebude v Agrofertu /ten přece od srpna už dotace nebere/, nýbrž všude okolo. Jmenovanou firmu, která zaměstnává cca třicet tisíc lidí a platí stamiliony daní však poškodí před tvrdou zahraniční konkurencí. Hroží, že Česku budou ostrouhány jiné, dosud štědré dotační programy a přiřazen titul někoho kdo si natentoval do vlastního hnízda. Potvrdí se platnost rčení, že „jeden iniciativní blbec je horší než rota vojáků“.

Nejlepší odpověď
Edison

A nebylo by lepčí, kdyby Bureš prostě hned na začátku učinil směrem k sobě takové kroky, aby na něj nikdo nemohl ani MORÁLNĚ, ETICKY??? Byl by svatej klid. Tedy ten největší hamták to zřejmě svojí hamižností podělal i těm ostatním. I tak na to lze pohlížet, nemyslíš?

Další odpovědi
Drap

Bohužel, je dost velká naděje, že to tak dopadne.

ahold

Ano, zaslouží. Nejlépe na obě tváře.

hapiky

Jak se zdá, mnoho lidí touží, aby Česko vedlo příčku nejzkorumpovanější země EU.
Je docela možné, že v budoucnu bude ČR vracet všechny pochybné dotace.
Nejhorší na tom je, že nikdo nebude za to odsouzen a stát jako vždy vše zacáluje z našich daní. Potom už nebudou žádné nové dálnice, důchody poklesnou atd. zadlužíme další generace hrozivými úroky z deficitu hospodaření státu…
Už máme našlápnuto, ale jen když zašlápneme Piráty.

Kryšpín

Dudu, zachovejte klid, hlavně zda prosadí volně marjánku případně podobné pochutiny

led

rovnaký ako Piráti z Karibiku.
Čo urobia s ukoristeným zlatom? (zlato myslené symbolicky)
Nastúpia do služby štátu a splnia12 Herkulových úloh v českom rozmere? Mnoho Herkulových predchodcov sa to pokúšalo a neuspelo. Uspejú Piráti?

klumprt

Ještě bych doplnil Edisona, že Bureš nemusí nutně být premiérem. To, že je to nevyhnutelné a bez alternativy si myslí snad jen on a hrstka jeho nejvěrnějších.

Edison

To je samozřejmě taky možnost (kterou bych jýá osobně přivítal, ale to je jiná věc). Ale pořád je to jen jedna z několika možností.

led

Dudu, frenetický potlesk býva často aj prejavom zlého chápania.
Len spomňte na históriu, tie frenatické potlesky davov tribúnam v Prahe, Bratislave, Moskve, Ríme, Nemecku, Washingtonu a N.Y.C. bez ohľadu na pravdu.

dudu

Souhlasím. Otázku by slušelo doplnit „nebo proplesk“?

dudu

A odpověď o následující:
EK sice zemím schvaluje jednotlivé dotační programy, ale o tom, komu potečou a co z nich nakonec bude rozhodují místní politici. Na domácí půdě máme více než dost důkazů, že tento systém nefunguje. O tom, jak se s dotacemi vaří by nepochybně mohli vyprávět politici z dotačního programu Severozápad. Pokud by tedy chtěli. A nejsou v tom samotní nejhorší. Vedle Maďarska, Bulharska a Rumunska jsme na tom prý podle OLAFU ještě dobře. Jen za rok 2015 z dotací zmizela až 1 miliarda eur.
Zdroj: https://euroz­pravy.cz/doma­ci/politika/243094-evropske-dotace-vedou-do-pekla-kdyz-se-pachani-dobra-meni-ve-zlo/

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/doma­ci/politika/243094-evropske-dotace-vedou-do-pekla-kdyz-se-pachani-dobra-meni-ve-zlo/