MonkeyKing

Můžu se stát vojákem jiné země?

pokud mám české občanství

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano, pokud nastane jedna z možností:

  1. máte (také) občanství té jiné země nebo
  2. jde o členskou zemi NATO nebo
  3. dostanete souhlas prezidenta ČR podle § 34 branného zákona

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-585#p34

Další odpovědi
JežíšKristus

V zásadě zpravidla ano. Nicméně to není snadné. Zpravidla budete muset nejdříve získat občanství, což trvá roky, a v pozdním věku se do armády už asi nepohrnete. Také se nejspíše budete muset vzdát českého občanství, a poté zkousnout ten fakt, že se den co den věnujete armádě, a podporujete tak sociální konstrukt, že jsou potřeba armády. Jakkoliv jsou všichni lidé jedna rodina. Je to tudíž velmi nemorální, být v armádě.

elkon

S českým občanstvím ne. Byl by to trestný čin.

Drap

Rychle a bez občanství to jde ve Francii, do cizinecké legie, pokud ještě nabírají.