Babsi

Zaniká povinné ručení smrtí majitele?

Kupuji auto, které má povinné ručení na starého majitele do srpna. V dědickém řízení dostala auto manželka, od které auto kupuji. Přešlo automaticky pojištění na ni nebo zaniklo? Je nutné spěchat nebo to stačí v klidu vyřešit po přepisu?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pojistné zaniká smrtí pojistníka.
Po nabytí právní moci dědického řízení musí dědic vozidlo pokud jej provozuje pojistit. Po přepisu nic nevyřešíš, protože pokud není předložen doklad o pojištění – zelená karta, přepis nebude proveden.
Pojištění nepřechází.

Další odpovědi
cukrar

Vozidlo pojistěte co nejdříve..