EDA

POVINNÉ RUČENÍ

jE povinnost zaplatit povinné ručení na Babetu, když na ní nikdo nejezdí a nyní pojištění končí? Někde se hlásí přerušení platby? Poradíte?

Nejlepší odpověď
autacek

Za jaké druhy vozidel musím platit povinné ručení?

Povinné ručení musí mít každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka a nebo technický průkaz nebo je používáno na veřejných komunikacích, ať už je to osobní automobil, přívěsný vozík, moped, motocykl, tříkolka nebo čtyřkolka, samozřejmě i autobus, nákladní automobil, tahač, různé speciální automobily, pracovní stroje atd.

Důrazně bych se tedy vyvaroval možnosti dle písm. c) co píše Deli.

Další odpovědi
Deli

Máš několik možností:

  1. pojistku dál platit
  2. kdykoli dát SPZ do úschovy DI a tuto skutečnost nahlásit pojišťovně, pak povinné ruční nehradíš
  3. cca 6 týdnů před ročním výročí uzavření pojistky dát pojišťovně výpověď – a dál tedy pojistku neplatíš, SPZ Ti zůstává, ale nesmíš s babetou jezdit.

Dochy

U Deli nesouhlasím s c). Pokud vím, tak podle našeho skvělého zákona je povinnost platit na všechna motorová vozidla přihlášená k provozu. Je jedno zda s nimi jezdíš, či ne. Pokud budeš mít babetu v garáži a nebudeš na ni platit povinné ručení, časem za Tebou někdo přijde s pořádně mastným účtem ☹
Také s tím nesouhlasím, ale nic s tím neudělám. (je to výmysl z posledních cca 5 let)

cukrar

Edo,
vozidlo musí být pojištěno dle zákona 168/1999, přesně dle §1, odst2. Ve stručnosti, pojistné je třeba platit, jen když vozidlo PROVOZUJETE.
Nevím zdali Vaše babeta má registrační značku (některé to mají). Většinou ne, ani nejsou v registru uvedeny. Podle toho pak bude povinnost (pokud budete mít značku) vozidlo dočastně vyřadit z evidence.
S Deli v bodě c souhlasím, jen za podmínek, že vymění slova „nesmíš s babetou jezdit.“ za slovo NESMÍTE PROVOZOVAT.

koleckoh

www.inpojisteni.cz

Monikaptacni

nemáte někdo prosím zkušenosti se srovnávači povinného ručení? liší se pak cena, tzn, mohu tomu věřit? například toto http://www.po­vinneruceni.top/srov­nani děkuji

Kajanek

Ahoj,
pokud mohu doporučit tak https://www.povinne-ruceni.com/povinne-ruceni/

koreg

Tady https://www.bez­vamoney.cz/po­vinne-ruceni/kalkulacka/ si můžete porovnat povinné ručení díky kalkulačce, stačí vyplnit pár základních informací. Já jsem díky této kalkulačce srovnání ušetřil 1.000,– na povinném ručení, super.