BerusTu

Prepis auta po umrti majitele.

Prepis auta po umrti majitele. Koupil jsem od znameho starsi auto, mam rucne sepsanou kupni smlouvu a plnou moc. Pojistku mam psanou na sebe. Znamy zemrel, auto neproslo dedickym rizenim. Je nejaka sance ho na sebe prehlasit bez eko-dane, nebo musim auto odhlasit, na eko-dan nemam. Diky za info. Berus

Odpovědi
zzzzz

Eko daň, je daň ze zákona o odpadech, pokud nejste invalida, tak ji zaplatit musíte. Je vaší povinnosti si auto přihlásit na sebe. Pokud to neuděláte, můžete dostat i pokutu.

anonym

Mno…
Jedna šance je – auto prodat držiteli ZTP, ten je může přihlásit bez ´eko-poplatku´ a poté je od něj zase můžeš koupit – a na sebe dohlásit už bez ´eko´ (tento poplatek se platí pouze jedenkrát – při prvním převodu po 1.1.2009).

cukrar

Berus,
podobnou situaci jsem řešil na přelomu roku. Auto se prodalo, kupec odjel, že prodejce odešle techničáky do 14 dnů. Mezitím prodejce zemřel, vozidlo již nestačil odhlásit.
jelikož evidene neřeší podle kupní smlouvy, ale podle zápisu, nemůžete na základě plné moci cokoliv dělat na registru, pokud se jim tam již objeví, že prodejce je mrtev. To se dozví za 2–4 dny. Jediná schůdná cesta je, aby dědicové protáhli prodané vozidlo přes dědictví s nulovou hodnotou. Pak můžte s plnou mocí od dědice vozidlo na sebe odhlásit.
zapeklitá situace, na kterou zákon nepamatoval..

majklhanz

Podívejte se na stránky http://autotrip­.cz/ekologicka-dan-auta-tabulka-2015/ tam naleznete odpověď na vaši otázku.

BerusTu

Jde mi spise o bod 2. Jedná se o žadatele, u nichž k přeregistraci dochází v důsledku nabytí a vypořádání dědictví

BerusTu

  1. Od poplatku jsou osvobozeni držitelé průkazů ZTP a ZTP/P

Protože se poplatek hradí pouze jednou pro každé motorové vozidlo, je vozidlo které bylo zaregistrováno po nabytí účinnosti zákona (1.ledna 2009) držitelem ZTP nebo ZTP/P průkazu osvobozeno od ekologické daně (od 1.10.2013 je osvobození platné pouze pro osobu ZTP)
Příklad : Osoba s průkazem ZTP zaregistrovala na svou osobu vůz v době účinnosti zákona (1.ledna 2009 – dosud).
Při koupi tohoto vozidla již žádný další žadatel o registraci ekologickou daň neplatí. (od 1.10.2013 už další osoba osvobozena není)

  1. Poplatek nehradí žadatel o registraci v rámci majetkového vypořádí

Jedná se o žadatele, u nichž k přeregistraci dochází v důsledku nabytí a vypořádání dědictví nebo v důsledku zániku společného jmění manželů.

zzzzz

To by muselo projít dědickým řízením. Uvedu příklad:
Muž zemře, má na sebe napsané auto, žena ho zdědí, a eko daň neplatí. Vy ale píšete, že to dědictvím neprošlo, takže jedině ZTP.

zzzzz

Chápete??? vy jste ho koupil, nezdědil.