Lišák

zákonné pojištění

Vztahuje se zákonné pojištění z provozu vozidla na případ,když ze zaparkovaného přívěsu se uvolní náklad a způsobí škodu na cizím majetku?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

nevím jistě, ale myslím, že ne. V podmínkách je uvedeno, že výluky jsou v případě zaparkovaného vozidla.
Prostudujte si podmínky pojišťovny.

Další odpovědi
standa

Pokud majitel přívěsného vozíku uzavřel (tak jak mu to ukládá zákon) povinné ručení (PR), tak je vše v pořádku, protože toto PR kryje škody v obdobných případech (například na parkovišti, která je pozemní komunikací dle zákona…, ALE nikoli například doma na dvorku)