S1

Je možné sjednat povinné ručení u jiné pojišťovny, než zněla původní nepodepsaná dohoda?

Včera jsem koupila ojeté auto,poněvadž bylo z jiného kraje přepis a vše ostatní zařídí prodávající.Na tom jsme se dohodli.Proto aby měl všechny doklady, jeho finanční poradce mi zaslal smlouvu o PR a kopii zelené karty.Nic jsem nepodepsala ještě ani neplatila.Dnes bych si chtěla sjednat PR sama online u jiné pojišťovny.Zavazuje mě k něčemu ta včerejší?

Odpovědi
cukrar

Tak jak to popisujete, klidně můžete.

Pokud to popisujete správně.

kodl67

dobrý den, autobazar mi při koupi vozu uzavřel i povinné ručení. To se mi zdá, teď po měsíci, nevýhodné, mohu měsíc po uzavření smlouvu zrušit a přejít k jiné pojišťovně? Děkuji
odpověď:
Pojistné podmínky většiny pojišťoven obsahují ujednání, že lze pojištění vypovědět do dvou měsíců od jeho sjednání. Od podání výpovědi, pak běží osmi denní výpovědní lhůta, po jejímž uplynutí pojištění zaniká.

mosoj

Můžeš. Smlouva vejde v platnost podpisem nebo zaplacením, což jsi jak vidno neučinil. Klidně uzavři pojištění podle svého.