pusinka50

Když platíte povinné ručení auta převodem z účtu a přitom při kontrole jste povinni se prokázat dokladem o pojištění

stačí k prokázání při kontrole policejním příslušníkem tzv. „Zelená karta“? Nebo čím se mám prokázat?
Doplňuji:
Povinné ručení samozřejmě platím, jen jsem teď po jedné tady otázce nevěděla, jak se mám vlastně prokázat, když nemám útržek složenky, tak díky za promptní odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
anonym

Pusinko50 , dnes se prokazuješ při silniční kontrole „zelenou kartou“. Ta je dokladem, že máš uzavřeno povinné ručení.
Doklad o zaplacení pojištění dnes už nepotřebuješ. Pokud nemáš uhrazeno PR, tak je na pojišťovně, aby částku na Tobě vymohla. Policejní hlídka dnes má možnost díky počítačům zjistit, zda je pojištění platné.

Další odpovědi
brillant

Doklad o pojištění je tzv. zelená karta.

Alesh

Při prohlídce chtějí k vozidlu:

  1. OTP
  2. Zelenou kartu

nic dalšího z dokladů k vozidlu není potřeba, potvrzení o zaplacení povinného ručení se již nevyžaduje, resp. tímto dokladem je právě zmiňovaná Zelená karta

Drap

Ano, zelená karta na příslušné období