Avatar uživatele
Registrovaný

Zanechání studia - lze se odvolat ? popřípadě jak ?

Dobrý den, došel mi dopis ze školy o zanechání studia. Kvůli rodinným problémům jsem se nemohl asi měsíc zúčastnit výuky a dnes mi došel dopis že jsem včas nesdělil důvod absence a je tak považováno, jako bych studia zanechal kde dni 20.5.2013 Chtěl bych se zeptat zda se na tohle rozhodnutí dá odvolat, popřípadě jakou časovou lhůtu na to mám, kde se mám odvolat a jakým způsobem. V dopise ale o odvolání nic nestojí. Předem mockrát děkuji, za co nejvíce odpovědí a rad :)
Doplňuji:
Jedná se o SŠ. Ještě bych se chtěl zeptat, zda odvolání má odkladný učinek. Než aby mě vyhodily tak bych přestoupil na jinou školu. Teď už do školy mohu chodit, jen předtím to nešlo.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

předpokládám, že se jedná o VŠ...v tom případě by ses všechno potřebné měl dozvědět na studijním oddělení...
když tak bych zkusila dopis jako při klasickém odvolání:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
tvoje údaje a adresát ( děkan fakulty) - doleva nahoru

Věc: žádost o přezkoumání rozhodnutí o ukončení studia

Tímto Vás žádám o přezkoumání rozhodnutí ze dne (celé datum, které je uvedeno v dopise z VŠ), kterým bylo mé studium (pokud možno, vypsat celý název studia, případně zkratku), ukončeno.

Odůvodnění žádosti:
napiš důvody, proč bylo vyhození neoprávněné---

jméno a vlastnoruční podpis
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
přeju hodně štěstí...
Doplňuji:
aha..tak to je trochu něco jiného...a pokud ti není 18, musí tohle řešit tvoji zákonní zástupci...a okamžitě....podívej se do odkazu...je tam popsáno co a jak (do 14 dni se můžeš odvolat atd...)
http://www.kvkskoly.cz/…


Avatar uživatele

To, co tu popisuješ, není podle mého názoru žádné rozhodnutí, ale reakce školy vzhledem k Tvému nezájmu informovat ji o důvodu své nepřítomnosti. Škola Ti sděluje, že Tvou dlouhodobou nepřítomnost chápe jako zanechání studia ze Tvé strany. Zvykni si, že člověk už jako žák má nést za své jednání zodpovědnost. Školní řád jasně stanoví, že nepřítomnost musí být omluvena a uvádí, jakým způsobem a kdy se to má stát. Ty jsi na to nedbal. Škola musí nějakým způsobem Tvou nepřítomnost zdůvodnit, protože i ona je podrobována kontrole nadřízených orgánů. Z toho nejspíš vzešel dopis, který jsi obdržel. Blíží se konec školního roku a bude Ti chybět hodně známek. Pokud nechceš studium ukončit (a to by byla hrubá chyba), tak neprodleně do školy jdi a vysvětli důvody své nepřítomnosti třídnímu učiteli. Neměl bys už raději mít do konce studia žádné neomluvené absence a měl bys zkusit požádat některého z rodičů, aby na jednání do školy o Tvém dalším studiu šel s Tebou.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.