Zaměstnavatel požaduje okopírování OP má na to právo ?

Odpovědi
anonym

Ano,má na to právo!

fablen

Má právo požadovat OP k ověření údajů a totožnosti.
Pokud s tím zaměstnanec souhlasí, pak zaměstnavatel může pořídit i kopii. V takovém případě je dobré na kopii poznamenat "souhlasím s okopírováním " a podpis zaměstnance.

Pokud s okopírováním nesouhlasíte, pak to zaměstnavateli řekněte a on si pouze ověří údaje.

Minulou středu jsem si vyzvedla nový OP a hned v pátek, kdy jsem šla vyzvednout do banky z firemního účtu peníze, tak si hned novou občanku také ofocovali. Úřednice se pouze zeptala, nepodepisovala jsem nic.