Kazatel

Zaměstnavatel mi nechce přispět na internet a elektřinu, když pracuji na home office. Co s tím?

Nejlepší odpověď
Filip84

Platí obecná zásada výkonu závislé práce, a to, že výkon práce je prováděn na náklady zaměstnavatele.

Je proto potřeba zaměstnavatele o tom, prokazatelně, poučit, sdělit mu, jaké náklady s prací z domova máš, a vyzvat jej, aby je hradil.

Pokud Ti ale nevyhoví, nezbude Ti, než se obrátit na soud. Nebo mu práci z domova, prostě a jednoduše, odmítnout.

Další odpovědi
elkon

Pokud takovou práci vyžaduje, je povinen to řešit. Ty nejsi povinen na své náklady vyřizovat firemní záležitosti.

Drap

Neni to jeho povinost. Choď pracovat do irmy. Dalším řešením je najít si jiného zaměstnavatele.

Filip84

Ono by se, taky, dalo pregnantněji odpovědět, pokud bych věděl, jestli práci z domova zaměstnavatel nařídil, nebo je to věc oboustranné dohody (ústní, písemné), nebo jí, naopak, konáš, protože jsi ho o to požádal.