Woskovka

Zaměstnání s vysokou školou..

Dobrý večer, můj kamarád studuje cestovní ruch a v budoucnu by chtěl pracovat v cestovní kanceláři nebo být realitní makléř. Každý mu říká, že na tuhle práci mu stačí střední škola s maturitou, ale on chce jít na vysokou školu. Kdyby opravdu pracoval např. v té cest. kanceláři a měl vystudovanou vysokou školu, měl by lepší plat nebo je ještě nějaká vyšší pozice? Prostě, jestli by měl nějaké výhody oproti těm, kteří mají jen střední školu. ?? Díky moc :))

Nejlepší odpověď
Drap

Vzdělání si člověk dělá především pro sebe. Taky se dá logicky předpokládat, ře s vyšším vzděláním je větší šance získat lepší místo i lepší plat. I když to nemusí nutně všude a vždy platit

Další odpovědi
venkovan

S vysokou školou lze kopat i kanály. Se střední školou na kopání kanálů prakticky nelze pracovat jako vedoucí manažer takové firmy.
Takže vysokou ano, minimálně bakaláře, pokud má základní předpoklady pro studium

Alesh

Mít papír na něco je sice hezké, ale k ničemu, pokud za tím nestojí nějaký měřitelný výkon. Hodně lidí vychodí nějakou VŠ v domnění, že jim to něco zajistí, garantuje. Tak to ale není a musím podotknout, že je to tak v pořádku. člověk musí něco umět, co může následně na trhu práce prodat. Pokud nic neumí nebo to nedokáže prodat, pak má smůlu a může mít třeba deset diplomů.
V cestovním ruchu nevím, co by mu případné VŠ vzdělání z nějaké školy cestovního ruchu, mohlo přinést za schopnosti, které by pak prodal na trhu práce. Spíš se mu stane, že po absolvování (pokud nebude během studia pracovat v oboru) narazí v oboru na svoje vrstevníky ale s praxí a bude mít co dohánět.
Tímto nechci zrazovat nikoho od studia čehokoli, jen si to chce řádně rozmyslet, co studovat a jak k tomu přistoupit. Není to o papíru, je to především o schopnostech … a nebo o známostech. 😉 Ale ty nemá každý a když jo, kdo mi zaručí, že je budu mít za deset, dvacet let. Je lepší se spolehnout hlavně sám na sebe.

janneuman

Potřeba je hlavně praxe + teorie ideálně na doplnění business znalostí je MBA http://www.lig­suniversity.cz/mba