štamgast

Zakupování focení v interiérech památek=zlodějna?

Není tzv. fotovstupenka zlodějna? Dřív nic podobného nepamatuji a nechápu, čemu focení vadí že se za to musí vybírat peníze. Kdyby zakázali blesk tak by focení ničemu neškodilo.
Doplňuji:
Je to zlodějna, protože jedu do Brna na prohlídku Vily Tugendhat a tam stojí focení víc než vstupenka-300 Kč.

Nejlepší odpověď
mosoj

Chtěl jsi tržní hospodářství, tak ho máš.
Ještě že to dneska dopadlo tak jak to dopadlo. Už se připravovali poplatky za vzduch a dešťovou vodu.

Další odpovědi
chudst

Opáčím protiotázkou: Za vodu také lidi v obchoďácích platí nehorázné částky – není to zlodějna?

Odpověď: je to job a dokud to lidé budou ochotní akceptovat, tj. budou za to ochotní dávat peníze, rušit se to určitě nebude. Na světě je zlodějen… za podstatně vyšší peníze. Krom toho… co se týče zrovna u památek, pokud jim to má pomoci alespoň trošku, tak jsem pro placení za focení či kamery, protože to může pomoct zvednout úroveň služeb.

BeryBery

pro mne prislib adrenalinu :)

ponovotny

zlodějna to není, protože zlodějna by měla splňovat protiprávní jednání. Ale bezesporu je to hladová sprostota a mám osobní zkušenost, že v Brně jsou na takovéhle výchyty k vidění opravdoví machři. Na druhou stranu, když srovnáš focení za 300,– s lístkem na koncert za 2000,– tak je to přijatelný poměr a můžeme zpátky diskutovat, jestli je třeba vhodné a správné platit za použití wc. Mě by zajímalo, jestli v té ceně je i to, že ty fotky můžes někde použít.