Zakon uvadi minimalni hloubku dezenu 1.6mm, nám tvrdí že hloubka u zimnich je min 4mm, podle jakeho zákonu?

Nejlepší odpověď
rynek878

Minimální povolená hloubka dezénu zimních pneumatik je v České republice stejná jako u letních plášťů, tedy 1,6 mm. Odborníci ale doporučují používat zimní pneumatiky s hloubkou dezénu větší než 4 mm. Plášť' s menší hloubkou dezénu totiž ztrácí podstatnou část svých specifických vlastností – hlavně záběr a brzdění na sněhu. Pokud tedy máte zimní pneumatiky na konci životnosti, raději se nevydávejte nikam do hor. Mohli byste toho litovat. A jak měřit hloubku dezénu? Podle Jana Pokorného z Ministerstva dopravy musíme na pneumatice najít takzvané indikátory opotřebení. Jsou na hlavní dezénové drážce.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/motozur­nal/primalinka/_zpra­va/390316

Další odpovědi
Ella

u letních minimálně 1,6 mm a u zimních pak minimálně 4mm

cukrar

minimální hloubka u osobáku je 1,6mm a je jedno u jakého druhu pneumatik. Pod tento rozměr nesmíte pneu použít. Něco jiného je použití zimních pneu za značkou „zimní výbava“. Tam se musí jet s pneumatikou s hloubkou minimálně 4mm, nebo nahradit řetězy.
ICQ 55180641
Je to již jasné?

liho

je to jak říká cukrar,u nákladních jo to 6mm

answerer

nevím co to rynek říká, ale zákonem je to 1.6 a 4mm přičemž v létě by neměla klesnou hloubka dezénu pod 3mm. Nejde o to, co je povoleno, jde o to, že pneumatika pak ztrácí své vlastnosti a to výrazně. Jde o Vaše bezpečí