Kryšpín

Zákaz slev a akcí je dobrý nápad ?

Ministr za hnutí ANO už je líp navrhuje, – slevové akce deformují trh, omezit, zakázat, marže nesmí být nižší než 10%, je to vynikající návrh či nikoliv ?
S ohledem, že spolek ANO navrhuje, také dluhovou amnestii, provedl, nařídil řádné pokyny na emisích, navrhuje na staré vergle, plechovky přes 10 let daň 16 tisíc ročně českých, tak bych odhadl, že je to další vynikající věc prosadit v zákonech.

Odpovědi
Edison

Jiná odpověď mám peněz dost je mi to fuk

Nerozumím otázkám v anketě. Nemám peněz dost. Otázkou je proč. Jestli v tom alespoň z části nehraje roli snaha některých politiků o rovnostářství, místo o rovnost.

Ale to, co ANO hodlá zavádět v mnoha případech zavání sociálismem. Co je komu do toho, jestli budu svoje výrobky dotovat z vlastního? Kdo jako bude ty dluhy platit? Věřitel? Stát – my všichni? A vůbec… ANO v čele s Burešem mi přijde jako extrémní společenské zlo.

ivzez

Jiná odpověď mám peněz dost je mi to fuk

Není mi to jedno a nemám dost peněz → to ostatně nemá nikdo.
(„Jinou odpověď“ jste měl dát samostatně.)

Myslím si, že pokud podnikatelé dodržují zákony,
nemá jim do podnikání nikdo co mluvit.

To platí jak pro slevové akce, tak pro prodejní dobu,
pro kouření v restauracích, …

Podporu podnikání si představuju jinak než věčné „klacky pod nohy“.
Každý podnikatel by měl mít právo si o způsobu podnikání, prodeje, …
rozhodnout sám.

anonym

Jiná odpověď mám peněz dost je mi to fuk

Z racionálního pohledu by samozřejmě bylo lepší nechat cenovou konkurenci fungovat přímočařeji, bez časově omezených slev a podobných triků. Jistě by to celkem rychle vedlo k tomu že by ceny začaly významně klesat. Cenová konkurence by začala fungovat (dočasné slevy jsou de facto její brzdou protože situaci cíleně znepřehledňují) … Tohle ale od ANO není politicky moudrý krok. Lidé kteří si nevidí na špičku nosu totiž nebudou domýšlet důsledky na cenovou konkurenci, ale prostě jen uvidí že jim nějaký zlý politik chce vzít slevy … „no jo on má peněz dost“ jako bych to slyšel. Takže i když je to myšlenka systémově dobrá, vzedme se proti ní ze strany obchodníků i spotřebitelů příliš velký odpor než aby mělo smysl ji prosazovat.