Rokio

Jaké důsledky by mělo vynulování státního dluhu?

Mělo by to kladné úćinky, nebo by to přineslo i stinné stránky?

Můžete napsat některé následky, ke kterým by došlo, pokud by byl státní dluh vynulován?

Nejlepší odpověď
Edison

Nelze odpovědět. Jde o způsob… vynulován… nesmysl… Splacen… Hahahahahaha… Můžeš začít. 😁

Další odpovědi
Kepler

Žádné podstatné důsledky by to nemělo, pouze úsporu asi 40 mld./rok ze státního rozpočtu (něco kolem pár %). Stát by vykoupil dluhopisy od občanů, ti by jako věřitelé a majitelé dluhopisů stejnou částku v úrocích nedostali a stát by je nemusel platit. To je celé. Nechápu celou tu hysterii kolem státního dluhu. To není jako za časů Zapotondy, kdy se státní deficit (nikoliv státní dluh) řešil krutou měnovou reformou a byli ožebračeni prakticky všichni občané.

Drap

Nelze vynulovat a kdyby přece, mělo by to jen jeden důsledek. Vláda by začala více utrácet a znovu nás zadlužovat.

Kryšpín

ANO by mělo při volbách 80% příznivců