Antonio

Zákaz řízení motorovéh ovozidla

Dobrý den. Mám menší otázku. 17.11.2009 jsem byl zastaven hlídkou PČR a bylo mi naměřeno 0,7 promile. Krevní testy neproběhly. Po údajném odečtení bylo do protokolu zapsáno 0,5 promile. Dnes se mám dostavit k přestupkové komisi. Jsem v posledním ročníku nástavbového studia a do školy se lze dostávat pouze vlastním dopravním prostředkem. Je možné že tento přestupek bude řešen dle novely zákona platící od nového roku 1.1.2010? Zdali ne, je možné zažádat o odložení trestu zákazu činnosti, nebo jsem definitivně přišel o ŘP ?

Odpovědi
standa

Zákat řízení ´vyfasujete´ téměř se 100% jistotou.

Pokud jste měl méně než 1 promile, jedná se o přestupek (hrozí pokuta 10.000,– Kč. – 20.000,–Kč. a zákaz řízení motorových vozidel po dobu 6ti měsíců až 1 roku, ale teoreticky může hrozit i pokuta v rozmezí 25.000,–Kč až 50.000,–Kč. a zákaz řízení po dobu 1 roku až 2 let).

Na tento přestupek se nevztahuje ´novela´ TRESTNÍHO zákona.