Meal

Nenapadá vás zajímavá dějepisná otázka, na kterou by byla snadná, zapamatovatelná odpověď, která by se dala rozepsat?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, kdo či co jsou pro vás zajímaví.. Je přece tolik historických událostí i významných historických osobností.

Uplyne 100 let od vzniku naší republiky a další osmičky v historii 1918 – 1938 – atd.

Včerejší jubileum, na něž jsem narazila.
Dne 2. dubna 748 se narodil Karel Velilký, franský král, bavorský vévoda, římský císař

Titanic, Černobyl, arabské číslice, divy světa, atd.

Dnes Google připomíná vynálezce Johna Harrisona atd.

Je tolik možností, opakuji, je lepší vybrat si sama.

Další odpovědi
led

Ano,
1 – Porovnanie dejinného vývoja v Europe a na celej Zemi v období vášho života, z pohľadu dejepiscov, politikov a obyčajného človeka. Tj. od vášho narodenia po súčasnosť.
2 – Prečo učitelia chápu dejepis inak, ako žiaci a ich rodičia?

ivzez

Meal,
což o to, nápadů mám spousty, ale myslím, že by Vám nepomohly.

Nemá smysl hledat nápady u jiných, je lépe vycházet z toho, co znáte.
Na to nejen nejsnáze odpovíte, ale také si to nejlépe zapamatujete.

Drap

Ano, napadá.