vandamme

Zajímalo by mně, zda někdy vynaleznem takové technologie, ze zjistíme co je na konci vesmíru.Je jistě ze konec existuje

Ale furt se rozpina a na konec nevím jak by se dalo dohlédnout čí odletět až budeme umět lítat rychlostí světla skrz cervi díry. Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle současného stavu poznání rychlostí světla létat nelze…
😉
O zbytku spekuluje sci-fi…

Další odpovědi
BANAN93

myslím že dřív lidstvo vymře i když za současné rychlosti vývoje by to nemuselo být až tak dlouho, ale to nás právě možná zničí :D (když si vezmu že před 4–5 generacema nebylo skoro nic :D )

JájsemRaibek

Konec vesmíru to nevím, ale mám trošku jinou představu.
Co když žádný vesmír není, co když je čas jen nějakou jednotkou, ale někoho jiného?
Určitě i ty, ale jako děti jsme si hrály a měly svůj svět. Ano, takový ten svět, kde z kostiček bylo postavené město, vojáčci a další věci. Celé odpoledne jsme si dokázaly hrát.
A co když existuje někdo, kdo si hraje s náma. Jiná forma života a my jsme jen malinkej organismus, který je naprogramován k tomu co děláme. A jeho čas na hru, je zcela jiný než ten náš. Jemu běhne minuta a nám století.
A v určitý moment bude muset své hračky (nás) uklidit.
Ale ani to není jisté, jestli to tak je či není. Tak stejně nevíme co je na konci a jestli nějaký konec je a myslím, že se to stejně nikdy nedozvíme.

Kelt

Má kruh konec? Nemá. Stejné to bude s povrchem koule a možná i s vesmírem, prostorem. My známe 3 rozměry, ale kolik jich existuje ve skutečnosti?A čím víc toho objevíme, tím více otázek se objevuje a čeká na odpověď. Možná jsme pro tebe nejdokonalejší tvorové, podle jiných můžeme být považováni za dotěrný a zbytečný hmyz, jako je moucha. .

led

Podľa doterajších znalostí predpokladáme že Vesmír nemá koniec.
„Je jistě ze konec existuje“ tvrdenie proti tvrdeniu. Na toto môžem odpovedať len slovami klasika tejto stránky: „Dokáž!“

zjentek

na konci vesmíru je určitě moje hlava zevnitř, ale v jiným měřítku ..a všude kolem ní budou všechny ty ostatní hlavy (taky tvoje) jako nějaký galaxie ..je to jistě.. ;o

lexx

hypotéza rozpínání Vesmíru platí dnes, za 100 let může být všechno jinak a budou kroutit hlavama co jsme to byli za joudové, jo a technologie pro transsolární lety nebudem mít (velmi pravděpodobně) nik­dy