Rokio

Zajímá se mord parta i o případy, kdy je zabití nedbalostní?

Typickým příkladem je situace, kdy se opijete, nebo vysadíte prášky, což může mít za následek, že někoho zabijete. Zde rozhodně nejde o úmysl. Bude se jednat o opilství a v případě vynechané medikace o usmrcení z nedbalosti.

Nejlepší odpověď
Filip84

Pokud je někde nalezen umrlec, volá se k němu záchranná služba – logicky, jenom lékař může kvalifikovaně rozhodnout, že ten kadáver ve 12 kusech, nebo kadáver, z kterého lezou červi, je skutečně a opravdu mrtev, že už si to, jako, nerozmyslí. Chápu, všelidovou logikou to může znít bisarně, ale není: právo stojí na skutečnostech a mrtev je ten, u koho to potvrdil lékař. Ten pak, případně, nese odpovědnost, kdyby ten umrlec umrlcem nebyl, Lojza Pepa z Horní Dolní, ani nstrážm. Guma Pendrek z OOP Vyšné Vlkodlaky jí nést nemohou.

Když se, tedy, na místo dostaví lékař, a když ten lékař nemá stoprocentní jistotu, že smrt byla přirozená, volá na místo policii.

Hlídka policie zajistí místo činu a přijede výjezdovka k ohledání umrlců – tzv. mordparta, a ta zajistí stopy. Umrlec se, zpravidla, odveze na „soudní“, kde se provede úřední pitva.

Pitva ustanoví příčinu smrti a podle příčiny smrti se dále vyšetřuje. Pokud, například, bylo dáno podezření, ale umrlec zemřel na infarkt myokardu, tak se vyšetřování zastaví. Ale pokud je něco nejasného, vyšetřuje se do doby, než se nejasnosti odstraní: a podle toho se dál pokračuje.

V případě, že se opiješ a / nebo „vysadíš prášky“, půjde o úmysl, a to úmysl nepřímý, dolus indirectus. Až soud rozhodne, zda takový činec byl, v době konání trestné činnosti, příčetný, a jestliže byl příčetný, jaké bylo na jeho straně zavinění. O tom nerozhoduje policie, ani zástupce státní, brání jim v tom zásada enumerativnosti veřejnoprávních pretensí.

Takže: ano, bude.

Další odpovědi
elkon

Už zase začínáš s těmi tvými hloupými úvahami?
Rozhodně jde o úmysl, když vědomě porušíš medikaci.
A dej už s tím pokoj.