autacek

Zajímá dnes někoho ještě státní zkouška ze psaní na stroji?

Nejlepší odpověď
annas

Státní zkouška z psaní na stroji se již nepraktikuje několik roků.----

Asi po čtyřleté pauze byly opět obnoveny státní zkoušky z psaní na klávesnici základní, se zvýšenou rychlostí a mistrovské.

Pořádá je Státní těsnopisný ústav Praha prostřednictvím komisaře přímo na škole nebo v Praze. Zajímají se o ně především studující z obchodních akademií, kteří ovládají (či měli by ovládat) i úpravu písemností, která je také předmětem zkoušky.

Zkouška se skládá ze dvou částí – psaní a vypracování písemnosti.

Nejde ani tak o zkoušku z psaní, tedy desetiminutého opisu textu s předepsanou nejnižší rychlostí, zvládne téměř každý uchazeč, ale horší je to s úpravou písemností podle platné normy. Hodně zájemců neuspěje.

Ale pro zaměstnání je dobré, když někdo píše rychle a bez chyb. Stejně tak vypracování písemností je vizitkou organizace, kterou pracovník zastupuje.

Další odpovědi
yuko

Dulezite je umet psat vsemi deseti, bez gramatickych chyb a preklepu.
Jen statni zkouska ze psani na stroji je k nicemu. Taky jsem si v 19 udelala ridicak a k tomu, abych byla ridic, mi to nestacilo.
Zadejte si do vyhledavani nabidek prace soudni zapisovatel a zjistite, ze takovou zkousku nepotrebujete. Priklada – uživatelská znalost práce na PC, psaní textů v požadované rychlosti a kvalitě všemi deseti dle diktátu (220–250 čistých úhozů/min.) Zapisovatel/ka zajišťuje psaní a přepisování textů, vyřizuje korespondenci dle pokynů – a plat? Skoda mluvit. 14800 – 20150 Kc To se nedivim, ze je jich nedostatek.