qwert7

Zahranicni obchody…objednavky poštou

Máte nějaké zkušenosti se zahranicnimi obchody například v USA nebo Německu(myslím tím přes zásilky) ? Poradtě mi prosím.Díky
Doplňuji:
Poradit nějaký obchod, ve kterém ste nakupovali a byli ste spokojeni jak s cenou tak i s dodáním.

Nejlepší odpověď
NotFound

Nakupuji přes Ebay a Dealextreme.com občas i přímo od nějakého výrobce.
Na straně prodejce většinou není problém, jen dát pozor na to co člověk kupuje. Bývá problém uplatnit naši záruku – USA mám myslím jen půlroční či roční, navíc se pak prodraží poštovné.

Některé, zejména asijské obchody (viz dealextreme), zasílají zboží zdarma a na obal píší „dárek“ a uvádí nízkou cenu kvůli nižšímu clu a dph.

DPH a CLO – DPH (cca 20%) se neplatí u zásilek do 30 USD, CLO ještě výše (navíc je výrazně nižší než DPH). Do ceny zásilky pro určení zdali se platí CLO se počítá i doprava, pokud to není běžnou poštou (DHL, DPD a tak). Dále chce celnice občas potvrdit cenu zboží, česká pošta nabízí vyřešení těchto záležitostí – stačí jim scan plné moci a screenshot například z paypalu, po vyřešení a dodání si pošta, pokud se platilo DPH, účtuje cca 100kč za papírování. Pokud se DPH neplatilo, nechce nic.

Občas bývá problém s dobou doručení – levná zásilka může strávit na cestě i měsíc. Případně příjde za týden do ČR a pak stráví měsíc na celnici. Někteří prodejci nabízejí vrácení peněz pokud zásilka zavčasu nedorazí.

Jinak k placení doporučuji PayPal, sice nemá nejvýhodnější kurz, ale máte relativně bezpečný způsob platby (nikdo kromě PP nevidí číslo vaší platební karty) který podporuje většina e-shopů.

Další odpovědi
perry001

já hodně často nakupuji na dealextreme.com je to obchod v hong-kongu a poštovné je zcela zdarma. NEvím s čím chcete poradit :D

Zdroj: www.dealextreme.com