Vyplatí se zahraniční obchod – koupit věci levně a prodat je zde dráž?

Bylo mi řečeno, že se v cizině dají koupit věci levně a prodat je zde dráž a dá se na tom přivydělat. Jenže se musí odvádět nějaké prý daně a vše je do počtu kil. Co je na tom pravdy?

Odpovědi
Lamalam

Levně koupit a dráž prodat? No, ty by možná mohlo fungovat. Obchodníci se tím už pár tisíc let živí.

autacek

Něco pravdy na tom bude. A kdyby to bylo na jednoduchou odpověď na pár řádků, dělal by to každý, kdo má do zadnice díru.

anonym

Tohle překupničení dnes opravdu dělá kde kdo. Podívej se třeba na AUKRO to je plné lidí kteří jen přijmou objednávku, a to co si od nich objednáš hned za tebe objednají na tvou adresu na ALIEXPRESU, ten rozdíl je ihned jejich zisk který dostanou prakticky jenom za to že dotyčný je neschopné jelito a neumí si to na ALI objednat sám. Vydělat se na tom asi něco málo dá, ale je s tím spojena jedna zásadní nepříjemnost. Spousta těchdle překupníčků na daních podvádí, neodvádí je, příjmy nepřiznávají a produky které posílají přes hranice posílají s podlimitními cenovkami aby ušetřili na doměřeném DPH. Zkrátka tahle překupnická oblast je doslova prošpikovaná daňovými podvody a pokud bys to chtěl dělat legálně tak pravděpodobně nevyděláš v ostré konkurenci dost aby to mělo smysl.

Určitě takhle nemá smysl převážet telefony a tablety, protože to jsou poměrně dost poruchová zařízení, lidé to často vrací kvůli technickým nedostatkům ať už skutečným nebo jenom domělým způsobených třeba i jen vlastní neschopností telefon správně nastavit. Takže bys musel nastavit docela vysokou marži aby se ti tyhle reklamace, rozbalené vrácené produkty něčím zaplatily. To je taky důvod proč třeba telefon DOOGEE MIX seženeš na ali za 3700 korun zatímco tady se prodává už za 5600, slušný nepoměr, že … přitom ten rozdíl jsou pouze ztráty způsobené reklamacemi, vratkami, zisk překupníčka DPH a částečně pak daň z příjmu překupníčka pokud ji vůbec odvádí …

Muffz

Dva známí to tak dělali, nakupovali výrobky z Číny a tady prodávali. Problém byl, že padělky vydávali za originál zboží (kšiltovky, sluchátka, oblečení), takže koupili sluchátka za 200,– a na aukru prodali za 5000,–. Navíc nevydávali faktury, nevedli účetnictví, neodváděli daně.

Po roce a půl je vzali, teď sedí na 3 roky a museli zaplatit odškodné.

Pokud se do tohohle chceš vrhnout (dělá to spousta lidé poctivě), tak si najdi informace hlavně o tom odvodu daní, sežeň si účetní program a nauč se s ním. Často se budeš nervovat se zabavováním balíků na hranicích, je to běžné a musíš volat na celní úřad a potvrdit, že je to tvoje, co je obsahem balíků atp. Otrava.

quentos

Jednoho takového i znám, živí rodinu, takže se to vyplatit musí.

Mr. Caligos

Když na něco získáš 50% slevu a koupíš to (nikoli od fabriky), automaticky je to tvůj nemovitý (osobní) majetek, který je osvobozen od daní. Vesele to pak můžeš někomu prodat za plnou cenu.

anonym

asi největší zisk se dá nastavit na dárkové věci a designovky. Pokud se ti podaří něco takového najít obvykle je to na aliexpressu za pár dolarů, a tady to můžeš naivním sběratelům ptákovin prodat za klidně i desetinásobek (příkladem budiž třeba takové SPINNERY různých provedení z kuličkových ložisek), lidi to tu kupují klidně za pětikilo zatímco v číně se takové krámy prodávají po desítkach za pár šušňů … Ale spinenry uvádím jen jako příklad jejich boom už byl a dnes je sem dováži opět kde kdo, smyslem je tedy najít něco podobného co tu ještě není tak profláknuté.