DusanOrlik

Jak reklamovat zahraniční oblečení – padělky??

Zdravim,
Objednal jsem si z webu salvis-ag.co.uk obleceni Lacoste od Novaka Djokovice mikinu a cepku.Bohuzel jsem zjistil, ze je to padelek. Cepka neodpovida absolutne. Zadna znacka krokodyla (Lacoste) a misto mikiny prisla sustakova fake bunda.
Nevi prosim nekdo, co s tim?
Pomuze policie ci celni zprava?
Napsal jsem „prodejcum“ a ti mi napsali ze je to original.Coz rozhodne neni.Stalo me to 2 tisice korun.Za smejd.Myslite ze mam sanci na vraceni penez? Prosim bez pripominek.
Diky predem za pomoc

Odpovědi
autacek

Jaká je reálná hodnota originálního zboží asi víš nejlíp sám, tak si můžeš odpovědět, cos tak asi mohl čekat. S vymáháním práva v cizí zemi ti tuzemské orgány příliš nepomohou. Můžeš se sice pokusit nahlásit to jako podvod, pokud jsi platil kartou tak to řešit přes banku, ale dost blbě se to vše prokazuje a výsledek úspěchu v nedohlednu.

PS Když se dívam na ten web, vážně máš pocit, že tohle je seriózní obchod? Vždyť tam ani nejde dohledat, kdo to provozuje. Podle mě je to možná dokonce jen klasický přeprodej, kdy ti zboží dojde přímo z Číny od skutečného dodavatele a navýšenou provizi za tvou hloupost si nechá právě tento portál.

Kryšpín

Znalecký posudek, advokát porada to již bude přesahovat pět táců dále raději nebudu pokračovat

Klaproth

Opravdu si myslíš, že Djokovič prodává značkové oblečení na webu registrovaném ve státě Antigua Barbuda?