Fienir

Mohu začít se stavebnicí Merkur v dospělosti?

Mohu začít s Merkurem v dospělosti?

Poslední dobou mě chytla stavebnice Merkur, především komplexnější modely, že uvažuji o koupi. Navíc, nikdy jsem tu stavebnici v dětství neměl a o to víc mě to láká. Jenže je tu zádrhel, už jsem dospělý a okolí očekává, že se tak budu chovat. Moje dotaz spočívá v tom, zda je to v pořádku a jít do toho navzdory tomu, že se možná objeví nesouhlasné reakce, nebo naopak se na to vykašlat s tím, že si holt nevyzkouším zajímavou „hračku“. Ach jo, Proč život dospěláka je tak šedej? (řečnická otázka)

Nejlepší odpověď
quentos

Život dospěláka je šedej jenom tehdy, pokud si ho dospělák šedej udělá.
Být dospělý především spočívá v tom, že rozhodujeme o svém životě sami a jsme za své činy odpovědní. Jinými slovy – v rámci zákona si můžete dělat, co chcete. Zejména ve svém volném čase.
Hodně lidí např. závodně hraje hry nebo luští hlavolamy. Dokud se do toho nedali na soutěžní úrovni, byla to taky jenom „zábava“. Pak je taky spousta dospělých modelářů (nebudete tedy sám).
Vám může být v podstatě jedno, co si o tom kdo myslí. Proč byste nedělal něco, co vás baví, jenom proto, „jak se na to budou koukat ostatní“?
ČR má špičkového hráče pokeru, který už ve Vegas vydělal miliony. Mrtě lidí se ovšem na poker dívá jako na pokleslou zábavu, jakýsi „karban“, protože mu nerozumí. Kdyby na ně byl dal, nebyl by dnes tam, kde je. V tom bývá podstata odsuzování – lidi z drtivé většiny odsuzují to, čemu nerozumí. Nenechte se tím ovlivnit.

Další odpovědi
Dochy

Z merkuru se nechaj udělat i praktické věci (pokud nechceš stavět hračky). Ale ani hračky a modely nejsou špatné. Jen bacha aby to nepřerostlo v závislost… a nenechals v tom rodinné úspory apod… 😉

nyjono

Naprosto souhlasím s quentosem.
Dělej, co tě baví. Život není jen o povinnostech a práci a … Život je od toho aby se žil a užil.
Go Merkur 🙂

dubraro

Nikdo ti to nezakazuje. Lidé mají nejrůznější zájmy a koníčky. Není na tom nic nedospělého. Ostatně Merkur není jen hračka, stavějí se z něj i prototypy různých zařízení. Např. první zařízení na odstředivé lití kontaktních čoček prof. Wichterleho bylo z Merkuru.

Kelt

Samozřejmě, že to můžete dělat. Klidně můžete počítat příklady z matematiky pro ZŠ, číst dětské knihy a stavět stavebnice a modely. Ono je tam uvedeno od určitého věky, a není uvedeno do kolika let. Takže to člověka neomezuje. A navíc u jednoho přijímacího pohovoru po mně chtěli, abych postavil něco z Merkuru.

Mc Merkurion

… proč ne ??? … copak je málo dospělých, co si hrajou a nezlobí ??? … kdo nude mít nesouhlasné reakce, neumí žít …