Avatar uživatele
Pokročilý

Začíná se v dějepise na středních školách zase od začátku??

Já už si na nic o Mezopotámii nevzpomenu, tak jestli si to mám přes prázdniny zopakovat... ;) A aby to nebyla jenom taková "suchá" otázka - Vzpomněli byste si ještě na něco z dějepisu??
Zaujalo Vás něco (nebo Vám utkvělo v paměti) natolik, že to do smrti nezapomenete??
Pamatujete si svého učitele/učitelku??
Jak Vás učil/a - měli jste ho/ji rádi??
Máte rádi historii??
Jestli máte čas, tak to klidně rozepište, já si ráda počtu... ;)

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

My ano - od pravěku a nějaký teoretický úvod do dějepisu a ještě jsme brali regionální dějiny.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, začíná, je to otrava :D
Co mě zaujalo? Mě nejvíc vždycky bavila starověká Čína a Indie a pak už jen dějiny od 1900 vejš.
Na základce jsme měli takového mlaďocha, který neměl na té naší povedení škole žádný respekt, ale byl dobrej, snažil se, kdyby mu ti hlupáci věnovali pozornost, tak toho vím taky víc... Když jsem přešla na čtyřletý gympl, tak první rok jsem měla takového brouka Pytlíka, ale učil velice efektivně formou prezentací a chtěl po nás opravdu vždy jen to nejdůležitější nebo to, co si máme pamatovat. Ten odešel za něčím lepším a vrátila se bývalá učitelka a tak jenom sedí a diktuje a diktuje... To je pak nuda, nikdo ji neposlouchá, jen pár jedinců si zapisuje (občas i já), při písemkách si můžem radit, nebo nám dokonce i řekne výsledky... Je to strašně na prd a nic si pak z toho člověk nepamatuje, když teda nechce, ale maturantům aspoň dává nějaké materiály na počtení a diktuje jim věci navíc, takže v tom by problém být neměl. Já maturovat z dějepisu zásadně nechci, čísel mám po krk a učit se, kdo si kdy prdnul a co snědl, to mě vážně nebere... Rochňat se v něčem, co už se odehrálo, mi přijde nesmyslné, natož se o tom s někým ještě hádat :D


Avatar uživatele
Pokročilý

První hodinu dějepisu nikdy nezapomenu... Učitel před nás hodil 5stránkovou písemku. Chtěl totiž zjistit v čem máme jako třída největší mezery, aby s námi nemusel znovu probírat celou zš, bohužel nakonec zjistil že nikdo nic neumíme, tak jsme začali stejně všechno brát od začátku :)


Avatar uživatele
Pokročilý

Bohužel, je to tak. V devítce se dostaneš SKORO do současnosti, a v prváku "hurá" zpátky do pravěku.. :/


Avatar uživatele
Registrovaný

Začali jsme ůplně od začátku- pravěk- sumerové- Babylon- Indie- Čína- Řecko- Řím- Mykény- sparta- Théby- Makedonie a tak dál , bere se trochu podrobněji ale to vůbec nevadí pokud jako já miluješ historii a v tom ti nezabrání ani strašný učitel/ka (já mám výbornou učitelku), ještě ted si pamatuji osobnosti,války a skoro všechny ty věci až na letopočty a nic si opakovat nemusíš stačí když si přečteš ráno nějaký článek o tématu a ostatní se ti vybaví pokud ses to učila na základce(a dávala pozor)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Sú 3 základné typy učiteľov dejepisu
1. trvá na presných znalostiach letopočtov a mien, najlepšie, keď žiak cituje znalaca svetových dejín - svojho dejepisára. Neprijme nič okrem Písma svätého - nariadenie nadriadených o spôsobe a téme učenia.
2. Neprekáža mu malá odchylka v letopočte, trvá na menách a súvislostiach s regionálnou a svetovou históriou. Povoľuje malé odchylky od osnov a sleduje nové informácie o vývoji človeka a jeho dejinách
3. Príkazy školských osnov berie len ako informáciu, sleduje všetky nové informácie o histórii a odovzdáva žiakom, Jeho výklad vyzerá ako dobrodružstvo dejín. Žiakom necháva voľnosť pri odpovediach, ak správne vysvetľujú históriu a jej vplyv na rozvoj ľudstva.
Všeobecné dejiny nás učil č.1, dejiny umenia č.3, históriu technológií č.2. Mali sme jednoduch šťastie - každý učiteľ v nás nechal svoje stopy

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 755
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 540
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.