Rokio

Zachoval jsem se v souladu s etiketou, nebo třídní učitelka měla pravdu, že jsem to neměl dělat?

Na OA, když byla první hodina, jsem seděl v první lavici u dveří. Chvíli po zazvonění přišla učitelka a všichni žáci jsme se postavili a pak zase sedli.

Asi po deseti minutách přišel žák, který se zpozdil. Jakmile vešel dveřmi, řekl jsem mu čus. Všichni ostatní žáci mlčeli. Paní kantorku to pohoršilo. Já jsem jí řekl, že slušný člověk své známé pozdraví a odpovědět na pozdrav je navíc morální povinnost.

Nevíte, kdo měl pravdu? Pokud ten žák přišel a pozdravil, tak mám povinnost odpovědět na pozdrav. Viděl jsem to ve video o Ladislava Špačka. Zhlédl jsem skoro všechny jeho videa a přečetl několik etiket.

Nejlepší odpověď
Kelt

Mohl jsi vidět videa a číst knihy, ale to nic neznamená. Kolik lidí si koupí jazykový kurs a jazyk se nenaučí. To za prvé Za druhé si uvědom, jaká byla situace. Kdybys toho kamaráda potkal na ulici, tak se pozdravíte. Ale ve třídě je hlavní osobou učitel, nebo učitelka, prostě vyučující a ty, jako žák, tedy podřízený, musíš respektovat ustanovení to je školní řád. Tak si tam najdi danou situaci. Ty jsi měl být ticho jako ostatní spolužáci a nezasahovat do toho. Kromě toho v každé situaci se hodí jiný způsob pozdravu.

Další odpovědi
Emefej

„a přečetl několik etiket“

Já se četbě etiket z lahví lihovin věnuji celý život, a proto ti můžu říci toto: Zabýváš se blbostmi!!!

orwell

S tím se netrap, to je v pořádku. Přece nebudeš ve škole brát ohled na nějakou třídní učitelku se spornými pravidly chování. Vždyť jsi chlap, pán tvorstva! Až se někde zeptáš na cestu a řeknou ti „musíte jít rovně“ a v cestě budeš mít vykopanou jámu, tak se jí přece taky nebudeš vyhejbat, že jo. Když se řeklo rovně, tak rovně!

Reganois

Pokud byla učitelka atraktivní a mladá, pak zaručeně ona 🙂

Dochy

Zkrátka chyba. Obvykle se ve třídě všichni s učitelkou pozdraví na začátku hodiny. S případným dalším význačným příchozím se opět žáci zdraví povstáním (nikoli vzpourou). Když v kině nebo divadle po začátku uvidíš že přišel známej, taky nebudeš volat přes celý sál „Nazdar Lojzo“

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.