Tomas744

Co mám dělat, když mi začal „vrzat“ zub?

Zub mě nebolí a nehýbe se, ale když na něj z jedné strany zatlačím, nebo i do dásně, tak jakovy vrže. Je zablombovaný amalganem. Napadá mě uvolněná plomba, nebo že je zub prasklý a drží ho jenom plomba. Zubař má volno až za týden.

Původní neotázka
Začal mi „vrzat“ zub.

Nejlepší odpověď
annas

Co chcete slyšet? Zubní lékař mezi námi není, takže vám nemůže poradit, musí vás přece vidět. Důvodů může být několik.

Pokud vám „vrzání“ způsobuje problémy, měl byste jít znova k lékaři. U nás ošetřuje aktutní případy bez objednání hned ráno po otevření ordinace.

Nebo zajít na lékařskou zubní pohotovost, pokud vám „vrzání“ vadí třeba při jídle.

Další odpovědi
KateBeckett

Zajděte na zubní pohotovost, hlavně s tím doma nic sám nedělejte.

orwell

Pokud nebolí a normálně funguje, tak bych nepanikařil, On se určitě trošičku hýbe (proto to „vrzání“), ale to nepoznáš. Já bych klidně ten týden vydržel a vyčkal na ortel lékaře. Myslím si, že se zub časem sám usadí. Taky jsem to kdysi řešil, tedy spíš neřešil. Přešlo to samo. Horší by bylo, kdyby začal být citlivý, zarudlá dáseň nebo otok, krvácení z dásně při čištění zubů,… To už by bylo vážnější. To víš, stárneme a tělíčko podléhá pomalu zkáze. Sem tam holt něco vrzne a jednou přijde doba, kdy si ani nevrzneš ☹