Avatar uživatele
MatesixX

Má učitel právo mi zabavit věc a vrátit ji až na konci školního roku?

Dobrý den, učitel mi v hodině zabavil určitou věc a má v plánu mi ji vrátit až na konci školního roku. Ale má na to právo? Někde jsem četl, že učitel má právo mi věc zabavit, ale po skončení vyučovací hodiny mi věc musí vrátit. Jak to tedy je? Děkuji za odpovědi.. :)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2527 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hapiky

Jak co. Nepředpokládám, že by ti třeba zabavený granát někdy vrátila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Myslím si, že zabavování věci do konce školního roku platilo kdysi. Nyní ti věc může zabavit do konce vyučovací hodiny. 🙂
http://kromeriz­sky.denik.cz/zpra­vy_region/zaba­vit-vec-do-konce-roku-to-uz-se-nedela-1fbb.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
odpovídámež

Nahlásit to neprodleně doma. A zákonný zástupce půjde do školy věc vzít. Mě tam učitelka ukradla skládací mosaznou lupu, nikomu jsem to neřekl protože​ jsem ji doma jaksi vzal. Nějaký frajírek učitel mi ukradl nůžky. Byly dobré. Nikdy na to nezapomenu. Takže nic navíc těm učitelům/lkám nedávat nic zadarmo. Jen proto že se jim to hodí! Žáci nejsou tržnice!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Zákon jsem nestudoval, ale škola si může nastavit různá pravidla. Učitel telefon může zabavit, ale nesmí s ním manipulovat (záleží na školním řádu). Teoreticky může zabavit věc do konce školního roku za předpokladu že budeš stále student té školy. Pokud by si ze školy odešel, věc by ti musel vrátit. (Nejsem si jistý, ale je to moje domněnka)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek