Ivanka99

Za jak dlouho vyplatí pojišťovna fakturu?

Před 3 měsíci do mne narazilo cizí auto, tedy pojistka z povinného ručené. Vše jsem vyřídila jak měla , před 2 měsíci jsem odeslala veškeré papíry včetně faktury na uvedenou pojišťovnu. Ze strany pojistníka tedy člověka, který to zavinil také vše vyřízené. Jaká je doba ze zákona na vyřízení ze strany pojišťovny? Děkuji

Odpovědi
ponovotny

určitá možnost na proplacení faktury je ale již jste to měla řešit tímto způsobem od začátku ve spolupráci s vaším servisem a druhý odkaz hovoří, že máte právo na plnou cenu faktury http://www.ne­hodator.cz/vzo­ry-dokumentu/kryci-dopis

Zdroj: http://www.stre­am.cz/adost/813756-a-dost-nezakonne-kraceni-pojistneho-plneni

anonym

až 3 měsíce

anonym

Pojišťovna nevyplácí žádnou fakturu, hradí pouze náhradu pojistné (škodné)události. Většinou uzavře pojišťovna šetření a do měsíce potom pošle peníze. Pokud není uzavřeno šetření pojistné události, tak se lhůta na vyplacení peněz odsouvá na pozdější datum.
Nejlepší je v této věci zavolat na bezplatnou linku (většina pojišťoven ji má) a požádat o informaci, zda je šetření již uzavřeno a do kdy peníze dostanete. V případě, že šetření uzavřeno není, požádejte o spojení na likvidátora pojistné události. Ten vám podá přesnější informace o tom, co je příčinou zdržení.