pusinka50

Za jak dlouho se zkazí voda?

Netušíte, za jak dlouho není vhodné pít odstátou vodu ve sklenici či s ní zalívat kytky či zahrádku? Vím, že např. při zalévání květin má být voda odstátá 2 hod, aby z ní vyprchal chlor, ale jak dlouho může být maximálně odstátá a co při pití?

Nejlepší odpověď
briketka10

na pití si točím čerstvou, kocourovi vyplachuju misku každý den, na dně je vždy hnusný blivajz ☹
kytkám odstátá voda nevadí, jak dlouho je odstátá, mám sud a tam stojí i měsíc, když neprší si myslím..

Další odpovědi
Drap

Nedá se takto odpovědět. Záleýí na uskladnění, zda světlo či tma, na samotné kvalitě vody, na teplotě a na celé řadě dalších věcí. Nemusíš mít ale strach, klidně ji nech třeba do druhého dne