postcd

Za jak dlouho se látky vyluhují do alkoholu?

Připravuji tzv česnekovou tinkturu a nebo česnekovou vodku. Dávají se tam chilli papričky a česnek nasekaný na kousky (4×4mm cca). Zajímá mě za kolik dní přibližně se vyluhuje převážná většina látek z česneku a té papričky?

Roztokem je vodka Amundsen, 38% alkoholu cca.

Nejlepší odpověď
zjentek

a chceš to jako lék, nebo jenom „na chuť“? Ještě si o tom více přečti, než se do toho pustíš. Pokud použitý alkohol nebude mít více jak 60%, spoustu cenných ( příznivých, jak chceš) látek, o které tam zřejmě jde, do toho roztoku ani nedostaneš. Tvůj postup je takový trend homeopatie- ta umí vysvětlit, že je třeba česnek antiseptický, ale neumí vysvětlit proč. Jak která látka pracuje v těle. Proto taky spousta starších lidí dělá kupř. propolis. tinkturu (výluh) naprosto bez léčebného smyslu, protože jej máčejí ve stejné vodce. No, vlastně ne úplně bez smyslu- možná to pak pěkně voní ..nebo pěkně chutná ,)

postcd

zjentek: nějak doložit proč min. 60% alkoholu. Jinak je to pouze nepodložené tvrzení. To vodky ani snad nemají. V recpetu se píše právě asi 37–40% ne víc.