Frogman

Za jak dlouho láčkovka usmrtí a stráví oběť?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se přesně říct, záleží na druhu těchto masožravých rostlin, jak píše Kveta Podhorská .

Existují čtyři základní typy.

„Na prvom mieste je asi mucholapka podivná, ktorá má aktívnu pascu. Zatvorí sa, keď sa jej hmyz dotkne. Je to jediný druh svojho rodu. Pochádza z USA a pasca funguje na zaujímavom princípe. Vo vnútri má tri páry dráždivých vláskov. Keď sa dva z nich podráždia, v priebehu pár sekúnd dochádza k zatvoreniu. Mucha je natrávená za niekoľko dní v závislosti na veľkosti koristi. Potom sa pasca zasa otvorí a čaká na ďalšiu obeť. To, čo zostane, uschne a odfúkne to vietor a je pripravená na ďalší hmyz. Zatvára sa veľmi rýchlo, ale závisí to aj od toho, koľkokrát sa zovrela. Prvýkrát je to najrýchlejší pohyb. Zatvorenie sa môže opakovať 10 až 12-krát. Potom pasca hnedne, černie, vysýcha a odpadne. Je to veľmi energeticky náročná činnosť.“-

Čítajte viac: https://kosice­.korzar.sme.sk/c/612615­5/filmova-adela-pozierala-ludi-tie-skutocne-iba-hmyz-a-hlodavce.html#ix­zz5RuNWK28o

Zajímavosti jsou rovněqý v článku Pravda a legendy o masožravých rostlinách. V ysíláno v Planetáriu č. 49/2011, 3. –

http://www.roz­hlas.cz/plane­tarium/priroda/_zpra­va/pravda-a-legendy-o-masozravych-rostlinach--986694

Další odpovědi
axaxax

Otázka zněla: „Za jak dlouho LÁČKOVKA usmrtí a stráví oběť?“
Mucholapka a láčkovka jsou rozdílné rostliny. Proto se mi zdá být příspěvek ohledně mucholapek mimo téma. Jinak záleží na velikosti kořisti. Než láčkovka usmrtí kořist trvá pár minut, než se kořist utopí v trávící tekutině. Kořistí láčkovek může být hmyz, ale i krysa! Hmyz bude trávit pár dní, krysu i několik týdnů.