Pavelek

Za jak dlouho,budu mít čistý trestní rejstřík?10.10­.2019 jsem jela pod vlivem alkoholu,byl mi vyměřen peněžitý trest,

který jsem zaplatila,10.4­.2022 mi skončil trest zákazu řízení,dnes se mi stále objevil trest v rejstříku trestů,kdy dojde k výmazu?

Odpovědi
_Bůh_

Já mám za to, že soud na to má nějakou lhůtu, případně můžete k soudu podat návrh na zahlazení trestu z rejstříku.

Rokio

Doplňuji Kryšpína, že záznam v opisu z rejstříku trestů je navždy, zatímco výpis z rejstříku trestů je jen na nějakou dobu a zahladit lze.

Kryšpín

Jsou dva druhy jeden jde vymazat druhý záznam je tam na věčné časy

Pepa25

Ohrožení pod vlivem návykové látky je úmyslný trestný čin. U úmyslného trestného činu lze neuvádění odsouzení ve výpisu z rejstříku trestů dosáhnout jen žádostí o zahlazení odsouzení. V tomto případě lze odsouzení zahladit, pokud odsouzený vede řádný život po dobu nejméně jednoho roku po zaplacení peněžitého trestu.

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/zajima­lo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu/2