Rokio

Za jak dlouho bude mít fotoaparát více megapixelů než má lidské oko?

Lidské oko má 64 megapixelů, pokud by lidský zrak byl foťákem. Moderní fotoaparáty mají čím dál tím více megapixelů.

Za jak dlouho bude mít fotoaparát tolik megapixelů jako má lidské oko?

Nejlepší odpověď
autacek

Sítnice jednoho lidského oka má asi 160 megapixelů, tak je třeba nejdříve si ujasnit, jaké hodnoty chceme vlastně dosáhnout 🙂

https://www.pri­rodovedci.cz/zep­tejte-se-prirodovedcu/14

Ke všemu jiné zdroje uvádí hodnoty ještě vyšší

Odborníci odhadují, že rozlišení lidského oka je 576 megapixelů, ale jen 7 megapixelů z nich má doopravdy význam pro lidský zrak. Tyto megapixely zpracovává tzv. fovea centralis, jamka v centrální části žluté skvrny, kde máme nejostřejší zrak.

https://www.sto­plusjednicka.cz/techno­logie-prirody-jake-je-vlastne-rozliseni-lidskeho-oka

Další odpovědi
Edison

Kdykoli si to budete chtít vyzkoušet. Existují techologie, které toto snadni reprezentují. Jsou ke koupi a nejsou, ač by se to nezdálo, nějak nedostupné.