Zvidatel

Za co přesně platí tato firma pokutu?

Hazardní firma je firma, která na hazardzu podniká. Může to být hnus, ale lidi si to sami volí, jdou do toho dobrovolně a vědomě a ví, co riskují, samí se rozhodují. Nezákonné to není a to, že by možná mělo být, nechme teď stranou. A to, že někdo spáchá sebevraždu je přece taky jen jeho volba. Nějak nechápu.
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/saz­kar-prohral-behem-par-dni-miliony-a-zabil-se-rodina-nic-nedostala-40325624
https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/clanek/vel­ky-obrat-hazardni-gigant-se-po-sebevrazde-mladeho-muze-tucne-pokute-nevyhne-40325722#seq_­no=8&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=KI9kC8jx3Gu-202005311301&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Proč by měla rodina něco dostat za to, co si ten Brit přivodil úplně zcela sám.
Myslím si, že firma k odškodnění svolila pouze proto, aby nevypadala v očích veřejnosti jako necitelné zlo, nezavalili ji kritikou a ona pak nepřišla o zákazníky. Ale nic takového platit nemusela, protože žádnou zodpovědnost nenese a určitě není spoluviníkem. Na tom jsou takový hry založeny, na risku, na hazardu, loterii, buď vyhraju nebo tratím. Lidi sami dobrovolně hazardují se svým majetkem a to není věc té firmy.

Nejlepší odpověď
quentos

„… společnost Winner pochybila, když si neověřila, zda si Bruney může dovolit prohrát tak vysokou částku, ani jak prožívá pocity z prohraných peněz a strávený čas hazardem, jak to britský zákon o hazardu vyžaduje.“
Zdůrazním zejména poslední část: „… jak to britský zákon o hazardu vyžaduje.“
Pokud něco vyžaduje zákon, udělat se to musí, byť by se mi to mohlo zdát absurdní.

Další odpovědi
Drap

Jestli něco rodina dostane nebo ne musí rozhodnout soud. Ty znáš tak dokonale britské právo, že tě to překvapuje. Potom jistě si i dohledáš, proč by mohla něco dostat.

Kepler

…„sázková kancelář odměňovala svého „VIP člena” bonusy ve výši stovek liber a povolila mu sázet vyšší částky, než jaké byly stanovené limity.“ To byl nepochybně jeden z důvodů, kterého přivedly k finančnímu krachu a sebevraždě.
Máš pravdu, jinak bylo vše jeho režii a dobrovolnosti. Je to divné, ale jsou známy i případy, kdy obrovská odškodnění musely zaplatit i tabákové firmy. Přesto takové podnikání není zakázáno, proč asi? Za vším stojí obrovské zisky a lidský život jde stranou. Stejné je to i alkoholu. Lidi si to zkrátka nenechají vzít, i když vědí, že kvůli tomu předčasně skončí v dřevěném penálu. Proč by to mělo potkat zrovna jeho? To si říká leckterý alkoholik a protože je filantrop, tak chlastá první ligu, aby tuto metlu lidstva pomohl likvidovat.

Edison

Pleteš si pojmy s dojmy. Nebo-li pokutu s odškodněním. Navíc si všimni několika detailů, že se k tomu třeba firma rozhodla sama (prý).
Ale celé mi to přijde jako amerikanizace společnosti. Aneb jak vydělat na smrti. To bych se měl podívat na naši jídelnu, kde skvěle vařej. Měl bych je žalovat, že jsem ztloustl? Třeba by se z toho taky dala vytloucy nějaká kompenzace. Třeba ve formě ročních obědů zdarma. 😁

zjentek

Chodily mu také smsky, ve kterých jej „osobní manažer konta” , no… řekněme… „MOTIVOVAL“… A tady už bych viděl určitý „střet zájmů“.

Citace: „Chodily mu také smsky, ve kterých jej „osobní manažer konta” přesvědčoval o tom, aby nadále sázel.“

Ježiši, v době, kdy se soudí kdokoli o cokoli, kde psychická újma neznamená nic jiného, než prachsprostý milionový „byznys“, bych si PRO KLID DUŠE na webu neotevřel ani VLASTNÍ kalorický tabulky, natož pak VLASTNÍ hazard anebo VLASTNÍ psychologickou poradnu! A dobře tak všem šarlatánům, kteří se do podobných projektů pouští pouze s vidinou velikých zisků, Dobře tak! Chrání to poctivého občana. Přece stejně jako bez příležitosti není zloděj, tak bez hazardu není závislý. Proto přejme peklo všem " lidským krysám", lidským hyenám dychtícím po majetku jakkoli momentálně oslabených a z toho i zoufalých či jinak momentálně zlomených lidských existencí, které okrademe ve chvíli, kdy potřebují nejvíce pomoci. Žhnoucí peklo jim a legislativě, která jim takové chování a přístup k bližnímu vůbec umožňuje. JIM A LEGISLATIVĚ! 100× více žhnoucí peklo všem podobným, kteří se později při hledání spravedlnosti na vadnou legislativu odvolávají. Ať obé shoří v pekle! Amen.

Zvidatel

Edison, nepletu si to, vím, že se jedná o odškodnění, ale článek o tom píš jako ”o tučné pokutě, které se nevyhne.” A rozhodli se sami, že zaplatí odškodné.
Taky si myslím, že chce rodina jen vydělat na smti příbuzného, i když ani nemají nárok.
Kepler, Podle mě jsou články záměrně napsány tak, aby působily, že je na vině zlá hazarní společnost a ten Brit byl chudáček, kterého do toho nutili.

Dnes už mám vyčerpané možnosti pro hodnocení odpovědí, takže soráč. Mám jich asi tak pět nebo nevím kolik tvl, ale rychle se to vyčerpá.

Zvidatel

Už nadpis toho článku je předem oreientovaný na to, že ta rodina je v právu. ”Sázkař prohrál během pár dní miliony a zabil se, rodina nic nedostala” Hned z toho to vyznívá tak, že firma nese plnou zodpovědnost za to, že se zabil. Ovlivnění čtenáře ještě předtím než začne číst. ”Rodina nic nedostala” a co by měla dostat, když sám věděl do čeho jde, sám se zabil a vina firmy to není.
Podnikání na hazardu se nemusí líbit, ale neznamenáto, že taková firma pak nese zodpovědnost za to, kdo co prohraje a co na základě toho pak udělá.

zjentek

Je to o tom, co je to za lidi, kteří se do podobných podnikatelských projektů pustí. Je to pouze o těchto lidech. Co jsou zač. Nic jiného zde není podstatné a vše ostatní okolo je marnost. Jde jen o charaktery lidí, kteří se do konkrétního projektu/podniku pustí. A protože podnikání je věcí veřejnou (týká se mas), tak teprve od těchto podnikavých lidí se odvíjí následné štěstí či naopak zoufalství široké veřejnosti. Odvíjí se od jedinců, kterým jsme v dobrém duchu dovolili zpracovávat a dále nám za úplatu nabízet třeba dary země, myšlenky či ekonomické produkty, jimi upravené.

zjentek

Jednou větou? Nelze být šťasten v prostředí, kde podnikání je založeno na principu generování závratných, bezmezných zisků. Pak hrozí sebevražda. Jo, leda bys byl na tý špatný straně. To pak hrozí sebevražda až teprve potomkům potomků tvejch potomků, zhruba. A jinak to na světě nebylo a nebude. Jen si musíme dokázat přiznat, čím sami sobě na světě ubližujeme. Pak jsme KONEČNĚ DOZRÁLI. To ale nejde jednou větou, takže… (;

aliendrone

zjentek>>> Skal a stéépí divóčinou, šla Nanynka do zééélííí, s puškou v ruuuce, s oóhněm v srdci, natrhááála lupéní! Jen tak dál bejku! ;) :)

zjentek

(;(;

zjentek

Trocha vášně ještě nikomu neublížila. I když… no…