annas

Z které doby asi pochází zvyk modlit se se sepjatýma rukama?

Nejlepší odpověď
Drap

Domnívám se, že toto je ještě z dob před křesťanstvím

Další odpovědi
anonym

Můj názor je,že modlení se sepjatými rukami vzniklo po ukřižování Ježíše Krista.Před jeho smrtí neměli lidé důvod se modlit.

Valky

Je to podle mě zase křesťanstvím a jejich „opaků“ pokud se týče přebírání náboženství pohanům. Pohané se „modlili“ tak, že měli rozpažené ruce nahoru k nebesům… Takže křesťany asi nenapadlo nic lepšího, než si ruce semknout k sobě a mají „své“ originální „modlení“… :) Tak to udělali se všemi obyčeji, zvyky a svátky… Proč né s tímto? :)

vagra

Není jasné, kdy přesně se začali křesťané modlit se sepjatýma rukama.
Tento zvyk pochází nejspíš ze středověkého obřadu komendace, při němž vazal přísahá věrnost lennímu pánovi nebo králi.
„Chci tedy, aby se muži všude ve shromáždění modlili, pozvedajíce ruce…“ píše autor biblického Prvního listu Timoteovi.

Z náboženského hlediska je pozice, kdy člověk zavře oči a sepne ruce, nejvhodnější pro nalezení duševního klidu a míru.

Zdroj: Reader’s Digest

dědapetr

Modlidba k Bohu je prosbou a sepjaté ruce jsou symbolem,tedy lidé se modlili se sepjatyma rukama od počátku křesťanství.