jerkam

Z jakých důvodů můžu odmítnout vánoční směny?

Nejlepší odpověď
ivzez

Z žádných.
Zaměstnanec je povinen odpracovat
všechny naplánované pracovní směny.

Další odpovědi
anonym

To, že jsou nějaké pitomé vánoce, ti nedává právo odmítnou jakoukoli směnu.

anonym

Jako zaměstnanec (dělník) jsi otrok a podle toho se s tebou zachází.Čili NEMŮŽEŠ odmítnout co je ti nařizováno.A nebo odmítni a po Novém roce v pracovním poměru končíš.

Gestas

ivzez: Tak to bych si po muslimsku stěžoval, že to pošlapává mé náboženské přesvědčení.

dudu

Ahoj Lahny. Určitě se shodneme, že i v éře tebou milované a tak často vzpomínané diktatury proletariátu, vždy bylo nepřerušení provozů v továrnách nebo ve sféře služeb zcela prioritní. Tehdy se nechuť pracovat řešila politicky nebo jako stranický úkol, v dnešní demokracii se účinným nástrojem občas musí stát hrozba ztráty zaměstnání.
I když si dnes rochníš v zasloužené penzi, pokus se prosím alespoň někdy překonat návyk a nakoukni od svého bývalého ponku dále než za dílenské dveře.

anonym

Ano, máš pravdu, ale šlo se VŽDYCKY DOMLUVIT.Také jsem několikrát na Vánoce pracoval, ale nemusel jsem dělat CELÉ VÁNOCE.Za komunistů byla ta výhoda, že bylo více lidí a ti se DOHODLI MEZI SEBOU kdo si jakou směnu vezme (svobodní pracovali na Štědrý den, ženatí jeden či druhý den o svátcích).ALE NIKDY NIKDO NIKOHO NEVYHAZOVAL Z PRÁCE, jako se to děje dnes.
A když náhodou někdo nepřišel na směnu, tak dostal srážku prémií či sebrání dovolené.Největší trest byl sebrání dětských přídavků, ale to dávali NOTORICKÝM flákačům.ALE NESTALO SE ABY NĚKOHO ZA TO ŽE NEPŘIŠEL DO PRÁCE VYHODILI.
A to jen ten velký rozdíl mezi tenkrát a dnes.

dudu

Máš sice pravdu, ale Tebou popisované je o mezilidských vztazích. Režim je určitě změnil např. v tom, že nám na jedné straně dal volnost samostatně jednat, ale nebrání též odhalit i špatné stránky lidských osobností. Věřím, že čas bude činitel, který vše uvede do žádoucí harmonie.

anonym

Právě že dneska jsou mezilidské vztahy horší než za komunistů.Říkají mně to moji vrstevníci (někteří jsou mladší a ještě v důchodu nejsou), švagři (mám jich šest) a nyní i mé děti, kteří chodí též do zaměstnání.
Nyní se každý BOJÍ O PRÁCI, takže každý na každého žaluje (což za komunistů nebylo myslitelné, aby dělník na dělníka žaloval, respektive NIKDY jsem se s tím nesetkal).
Dcera pracuje jako pošťačka.Oni mají na autech slogan DNES PODÁTE, ZÍTRA DODÁME.
A zeťák chodí též do práce a jelikož chlapi od něj mají s poštou špatné zkušenosti, tak slogan pozměnili na DNES PODÁTE TÝDEN HLEDÁTE.
Dcera to řekla před ženskými v práci a druhý den byla volána na kobereček, že pomlouvá firmu.Na tři měsíce byla bez osobního hodnocení a prémií a bylo ji řečeno, pokud udělá sebemenší prohřešek, tak na hodinu letí.
A tomu říkáš zlepšení vztahů.Za komunistů by se akorát lidi zasmáli a NIKDO BY TO NEHLÁSIL DÁL, protože by se nemusel bát o práci.
Takže čas NIKDY nebude nějaký činitel, protože jak se se nahrnou běženci, tak naši lidi budou stále více bez práce a každý se bude snažit zalíbit vedení a budou čím dál větší podrazy.

dudu

Lahny, do dvaceti let vlivem průmyslové revoluce 4.0 nahradí téměř 40% lidské síly roboti, takže nejen v továrnách bude zakrátko všechno jinak. Ovšem o tom, že se zlepší mezilidské vztahy, společnost znovu objeví etiku a bude ctít morálku, si nedělám žádné iluze. Sám si právě ověřuješ jaký póvl dnešní společnost produkuje a k tomu co bude dál nám asi oběma chybí fantazie. Dostat toho klacka do ruky, to by byl mazec. Co říkáš?

anonym

lahny, naprosto souhlasím! Ano, komunismus byl dříve dobrý, ale jen pro otroky a hloupé lidi, kteří nedokáží myslet, a jinak než prací pro někoho se živit nedokáží, tím pádem byl dobrý i pro tebe, takže se nedivím, že ti chybí.

Pro inteligentní lidi, co chtějí být někdo, a chtějí se vypracovat sami, je to příšerný systém, pokud tedy těm otrokům nevládneš…