pizlicka

Z jakého materialu vybrat střechu?

Když je dům ze smíšeného zdiva,ale chtěla bych dělat podkroví,jak dům nezatížit težkou střechou,ale zároveň vím,ze lehká je plechová střecha,která by zpusobila velké horko v podkroví?jaka by byla nejidealněsi,aby splnovala-nezatížit dům,a zaroven,nebylo v podkrovi,jak v peci?Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, nejsem na to odborník, ale brácha vyřešil stávající lehkou střechu přidanou izolací a má v podkroví fajn pokojíky pro děti a ložnici navíc. To vše s pohodlným tepelným komfortem.

Další odpovědi
Drap

V podstatě je jedno jakou střechu si vybereš. Podle toho potom musíš pouze přizpůsobit další kroky. Neni jasné, z čeho usuzuješ, že smíšené zdivo by neuneslo velkou zátěž. Viděl to statik? Pokud jsou zdi v takovém stavu, tak to raději ubourej všechno. Třeba u dřevěných staveb se úmyslně používá těžká střecha,

zjentek

Tak zvol ten plech, nebo šindel, ale postav správně odvětranou střechu, jako třeba já-
desky, odvětrávaná mezera střechy pomocí kontralatí (latě tl. min 2,5cm) a teprve pak další vrstva desek s izolací a krytinou ;)
Trochu se to prodraží, ale vyplatí. Vlastně neprodraží, když si na takovou střechu dáš šindel. Dneska seženeš lacino i lepší, která tam může být třeba 30let, než to zryješ a přebiješ novým. Ale musíš hledat ;)
Na hřebenu tý sedlovky musí bejt nějaký kanálky pro odvod horkýho vzduchu, kterej se tam kumuluje, aby mohl odcházet vzhůru. Já tam mám kusy nějakejch PE trubek, který jsou vražený skrz ten vrchní plášť do té odvětr. mezery a dobře zaizolovat proti dešti! Koupíš i produkty k tomuto účelu určený. Nebo přímo větrací turbínky bez potřeby el. energie. ;)

Klaproth

Na každou střechu se s ohledem na konstrukci krovu a na místní klimatické podmínky nehodí libovolná krytina. Nech si poradit od odborníků. U nás na vsi to máme jednoduché, z důvodů zachování jednotného stylu je při všech rekontrukcích i na novostavbách povolena pouze pálená taška v přírodní barvě.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zzzzz

Dachman – hliník
https://www.o­brazky.cz/?q=kry­tina%20dachman­&fulltext&mm=2#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=krytina%20dachman­&utm_content=o­brazky

Levné, rychlé, lehké. Je dobré dát to na latě, to kdyby se v budoucnu zateplovalo, tak ať to dýchá.