Jabadaba

Čím to je, když se na hliníkové střeše objevil od komínů žlutý pruh?

Původní dotaz
Co mi to dělá na hliníkové střeše,od komínů je žlutý pruh

Odpovědi
mosoj

Pokud topíš uhlím tak je to od sloučenin síry které se usazují na komínovém tělese a deštěm se rozpouští ( vzniká kyselina sírová a mnoho dalších sloučenin).
Hliník velmi dobře reaguje s kyselinami. Nejhorší pro komínové těleso a střechu je kombinace topení uhlí se dřevem!!!
Sublimaci bych do toho netahal. Sublimace je přechod pevné látky přímo v plynnou!!!!

Cenobita

Může to mít více příčin, buď je to nějaké zbarvení od tělesa komínu – minerální.

Nebo to může být od kouře, zde záleží na tom zda se topí plynem nebo tuhými palivy. Horší jsou tuhá paliva, z nich se ukládá dehet a ten právě dobře kondenzuje z kouře na plechu (po sublimaci). Plech působí jako ochlazování kouře, něco jako chladič při destilaci nebo sublimaci.

Dochy

Ještě mně napadlo: Nemáš na tom komíně něco ocelového? Ať už trubku nebo spíš klempířské prvky u paty komínu? Nemůže to být ze rzi?