Kryšpín

Z jakého důvodu se začátek druhé světové války tajil?

Zpráva Evropského Parlamentu začátek druhé světové války začal 19 tého září při vojenském útoku na Polsko Rudou armádou Sovětského svazu.
Tolik zpráva ČTK a také na teletexu ČT dne 28.12.2019.

Nejlepší odpověď
led

Akosi to majú skreslené.
Chápem, že v súčasnej dobe chcú nasmerovať pohľad na SSSR ako vinníka, ale fakta a históriu môžu len zakryť, nie zrušiť. Všimnite si, že 19.septembra už na území Európy prebiehala vojna viacerých štátov.

Marec
14. marec – Po rokovaniach Tisa a Hitlera v Berlíne vznikol Slovenský štát.
15. marec – Nemci okupovali zvyšky pomníchovského Česka a Moravy, rozbitie Československa tak bolo dovŕšené.
31. marec – Spojené kráľovstvo garantuje Poľsku, že ho v prípade vojny s Nemeckom podporí.
Apríl
17. apríl – Litvinovov plán bol odmietnutý Chamberlainom.
27. apríl – Hitler vypovedal britsko-nemeckú námornú zmluvu a pakt o neútočení s Poľskom.
August
23. august – V Moskve bol podpísaný sovietsko-nemecký pakt o neútoční.
September

  1. september – (04:45 SEČ) Začiatok nemeckej invázie do Poľska. Začína sa vojna v Európe.
  2. september – Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Austrália a Nový Zéland vyhlásili vojnu Nemecku.
  3. september

Royal Air Force podniklo bombardovací nálet na nemecké vojnové lode pri meste Brunsbüttel v Šlezvicko-Holštajnsku (prvá spojenecká letecká bojová akcia) a pri Wilhelmshavene v Dolnom Sasku.
Nepál vyhlásil vojnu Nemecku.
6. september – Južná Afrika vyhlásila vojnu Nemecku
7. september – 40 divízii francúzskej armády začalo ofenzívu do Sárska (sárska ofenzíva).
9. september – Začala sa bitka na Bzure, najväčšia bitka poľského ťaženia.
10. september – Kanada vyhlásila vojnu Nemecku.
12. september – Najvyššie velenie spojených britsko-francúzskych síl rozhodlo o zastavení ofenzívy a ústupe za Siegfriedovu líniu.
17. september – Sovietsky zväz napadol Poľsko, organizovaný odpor poľskej armády sa začal rúcať

nevkladám priamy zdroj, pretože tieto údaje sú voľne prístupné na tisícoch internetových stránok, archívoch, v knižniciach a učebniciach. Toto zjavne autori tohto falzifikátu „Zpráva Evropského Parlamentu začátek druhé světové války začal 19 tého září při vojenském útoku na Polsko Rudou armádou Sovětského svazu.“ nedomysleli, alebo zámerne vytvorili predčasný „1.Apríl“ ukážkou ako sa skresľujú dejiny.

ďalej voľne v diskusii

Další odpovědi
Ametyst

Evropská unie už se vrtá i do regulování dějin. Pánbůh s námi.

Mc Merkurion

… co se tají ??? … že se Stalin dohodl s Hitlerem a společně napadli Polsko se všeobecně ví, jen někteří novináři buď ve škole nedávali pozor, anebo záměrně (na čí popud asi?) dezinformují … „Válka v Evropě začala 1. září 1939, když nacistické Německo napadlo Polsko. Krátce poté vyhlásily Francie, Velká Británie a státy Commonwealthu Německu válku. 17. září napadl Polsko i Sovětský svaz.“ toliko teta wiki …

… a pro ty, co neumějí číst a plácaj tady nesmysly, například tazatel:zpráva europarlamentu nejni o tom, že by druhá světová ZAČALA 19, ale ta zpráva byla VYDÁNA 19. září, viz návrh usnesení ze 17.9. http://www.eu­roparl.europa­.eu/doceo/docu­ment/B-9-2019-0098_CS.html

… usnesení se týká jiných věcí, jen důležitý výňatek: „vzhledem k tomu, že v přímém důsledku paktu Ribbentrop-Molotov a následné německo-sovětské smlouvy o hranicích a přátelství ze dne 28. září 1939 byla Polská republika napadena nejprve Hitlerem a o dva týdny později Stalinem, což zemi zbavilo nezávislosti a stalo se nebývalou tragédii pro polský národ, a komunistický Sovětský svaz zahájil 30. listopadu 1939 agresivní válku proti Finsku a v červnu 1940 obsadil a anektoval části Rumunska, přičemž tato území nebyla nikdy navrácena, a anektoval nezávislé republiky Litva, Lotyšsko a Estonsko;“

Edison

Coto? Nechápu smysl otázky. Kcde je jaký utajování? Jak si představovat utajování něčeho, co je všeobecně známo a učí se to ve školách? Spíš vůbec nechápu tu zprávu. To je jakoby někdo chtěl tajit, že k životu potřebujem kyslík a další věci…

elkon

Myslíš, že se dá utajovat střelba a výbuchy pum?

aliendrone

Nechápu PROČ chceš za každou cenu působit jak degeš. To, že ti doblba připomínám „vkládej ODKAZ“, ne výplody svého… čeho? No to je fuk, prostě VKLÁDEJ ODKAZ. Podívej jak ti vytřel zrak Klaproth v diskuzi, to zaprvé.

Zadruhé – i když odhlédnu od odpovědi Mc Merkuriona, tak při minimálním myšlenkovém úsilí (pokud se tedy s ním budeš obtěžovat) by tě mohlo trknout, že 19. září se NÁPADNĚ podobá domrvenému pokusu o datum 1.9. Kdoví, třeba někdo původně napsal číselné datum, poté se rozhodl pro úpravu – napsat slovně měsíc září a známe automatické úpravy, co s textem dokáží. Jenže to nemůžeme posoudit, protože místo relevantních dat (z odkazu) máme jako obvykle jen tvoje „dedukční“ kecy.

No, těším se až přijdeš BEZ ODKAZU s tím že MILIONY lidí viděly „létající talíř“ a nakonec z toho bude frisbee! :D :D :D

Klaproth

Taková zpráva neexistuje!

led

Mc Merkurion, ďakujem za vložený odkaz, ktorý autor otázky, dúfam, len zabudol vložiť

Kryšpín

Bobek já to taky chápu po třiceti letech demokracie vážený a moudrý pan starosta části Prahy odstraní sochu Koněva a nechá postavit sochu statečným Vlasovcům.

Klaproth

Kryšpín > nic nevíš a děláš zbytečný rozruch. Koněv stojí v Bubenči, Vlasovci mají stát v Řeporyjích. To jsou dva různí starostové.

Bobek 2

Je zcela jisté, že druhá světová válka nezačala tím, že by někdo v nějaký okamžik slavnostně prohlásil: „A tímto zahajuji druhou světovou válku.“. Nejprve se vyvinula nějaká geopolitická situace, pak nastaly nějaké konkrétní lokální konflikty, které se ve světovou válku rozvinuly až postupně a teprve poté někoho napadlo je tím souslovím označit. Každá událost vždycky navazuje a reaguje na předchozí události, nikde není bod nula. Určit počátek je tak především zpětná interpretace, samozřejmě vždy z nějakého ideologického úhlu pohledu. Tak jako když se pohádají děti na pískovišti a řešíte, kdo si začal. V učebnicích nebo v politických prohlášeních jde vždycky o nějakou indoktrinaci – někdo prosazuje svůj pohled a svoji interpretaci proti nějaké jiné. Co je samozřejmé a nesporné, o tom se žádná prohlášení nevydávají a ve školách se o tom neučí. A jisté východní imperium jistě nebude prosazovat ten výklad, že válku začalo ono.

led

Prakticky môžme povedať že 1.svetová vojna plynulo prešla do 2.svetovej vojny, Európa nebola bez mieru.
Posledné boje, vojská „bielych“ jednotiek podporovaných aj Veľkou Brtitániou a USA skončili niekedy v roku 1936, v čase strove prebiehali boje medzi republikánmi podporovanými SSSR spolu s medzinárodnými brigádami dobrovoľníkov z celého sveta a fašistickými povstalcami, podoporovanými personálne a materiálovo Nemeckom a Talianskom. Po porážke republiky už prebiehali boje Talianov v Habeši a opäť už prichádza anšlus Rakúska, ČSR, boje v Poľsku a ostatné už pozná celý svet.