plebs

Z jakého důvodu přibývá duševních nemocí u mladých do 20 let?

A tím pádem pobírají důchod ve 3 stupni.
Je všeho dostatek nepřeberné možnosti studia, cestování volnost, svoboda je možno nadávat na cokoliv i kdykoliv na př. v loňském roce pobíralo invalidní důchod v uvedeném věku 1300 osob a to jsou mladí prostě ještě v rozletu.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Protože je život pohodlnější (rozmazlenější), protože ubývá hodnot a ctností, protože přibývá problémů – respektive z malých i zbytečných problémů se stávají velké; protože: špatná výchova (od pšatncýh vychovatelů, rodičů, učitelů, většiny dospělých v okolí), nemocná společnost, chorá mentalita, i kultura, toxické ego, civilizační choroby, závislosti (ani zdaleka nejen drogové, ty jsou spíš až druhotný problém), psychická/mentální nevyspělost, asociální sociální život, nezdravé pohroužení do sebe (do osobnosti/ega, představ). Atd.
Výdobytky civilizace (zejmnéna kulturní, spoelčenské. Tedy, třeba i technologické, které ovlivňují ti kulturní). To neznamená, že civilizace a její vyspělost je něco zlého. Jen, že když se s tím neumí zacházet, případně je zo zneužíváno a je špatný přístup, nepřináší to dobrotu. Nezdravá společnost, nezdravá příroda/prostředí, nezdravé tělo, nezdravá mysl a duch.

Další odpovědi
Rokio

Protože se dnes chodí za psychiatrem i na méně závažné duševní poruchy. Ze všeho je pomalu diagnóza.

Dříve se chodilo za cvokařem většinou jen kvůli těžkým psychiatrickým diagnózám, jako je například schizofrenie, bipolární porucha, těžká deprese apod.

paul1

Myslím, že k tomu přispívají nejisté vyhlídky do budoucnosti – válka na Ukrajině,
možnost vzniku další pandemie, nejisté vyhlídky v oblasti zaměstnávání (robotizace, AI).

led

Duševná choroba Je jedna z možností, ako prežiť po prvom stretnutí s realitou života (bez mamičky)
inšpirácia Dobrý vojak Jozef Švejk (pre neznalých od J.Haška)

Hlada

Protože nastal rozpor mezi chováním, které máme geneticky zakódované od chování, které požaduje současná společnost části zeměkoule, na které žijeme.

zjentek

Protože být duševně nemocný je pohodlnější než něco umět a rukama tomu dávat tvar?

Stačí se mladým podívat do zahrad i holá travnatá plocha se zavlažováním o duševním stavu postiženého trendy dost vypoví přece není nutné lézt jim přímo do hlavy když do naha se svlékají veřejně při svém zázemí.

Tonda Káňa

Jsou slabí, přecitlivělí, nic nedělaj, pořád čumí do těch svých mobilů a sociálních sítí a pak jim z toho je*e. Moje generace nic takového nikdy neprožívala, my si užívali života a bylo nám dobře. Dnes je někdo jen trochu smutný a už má depresi a platí několik litrů za psychology a psychiatry a dává to všem najevo jaký je chudáček. Stejně si za to všechno můžou sami. A bude to ještě hořší. Takhle generace je už teď v prd*li.

Pepa25

Pro ty, co příspěvku nerozumí: plebs zkomolil tutu zprávu bulváru: https://www.a­haonline.cz/cla­nek/musite-vedet/211622/mladou-generaci-suzuji-dusevni-potize-nactiletych-invalidu-pribyva.html

Disraeli

Volný čas, svoboda (mj. i volné mravy aj. ale tím se teď zabývat nebudu), volnost rozhodování, do čeho vložím svou aktivitu, pozornost, čím se budu zabývat; dostupnost mnoha věcí, velký výběr. A teď záleží, co budu dělat s tím vším co mám k dispozici, s tím volným časem a z toho, co mám na výběr. Můžu život (dle svého rozhodnutí) vést disciplinovaně, zabývat se užitečnými věcmi, prací, pomáháním, konztumací zdravé stravy, děláním zdravých aktivit atd. Anebo si můžu vybrat ty horší nebo vyloženě zlé. Anebo kombinaci se zlými. Takový menší chaos.

On „divoch“ nebo chudý člověk (a nemyslím chudý v bohatých zemích, ale opravdu chudý v chudých zemích) je docela kultivovaný, včetně mysli. Není kultivovaný znalsotmi (které třeba i postrádá), jako spíš prací, disciplínou a charakter. vlastnosmtmi, které utváří jeho osobnost i duševní stav. Když to řeknu blbě, on pracuje z nezbytnosti a tolik, že na ěnjaké duševní problémy nemá ani čas. Dělá, co musí, pracuje za sebe i s ostatními, pro potravu, pro živobytí, rodinu, úplně základní potřeby. Jeho život je disciplinovaný, uspořádany a práce jej zušlechtila. On vlastně ani nemá na výběr.
Na vyspělém a bohatém místě je MOŽNOST žít nestřídměji, nezřízeně, dokonce vulgárněji, volněji, nezdravěji a s mnoha neřestmi, coby opaky ctnosti. Jistě, může si vybrat, žít spořádaně a zdravěji, ale kolik lidí to udělá (obzvlášť, když je tomu podmínky nenutí), když tohle je jednodušší?! Plus k tomu přičíst některá další civilizační negativa (choroby, znečištění, absence přírody, uměle i jinak vytvořené sociální problémy, asociálnost, různé nepřirozenosti) a jednotlivou mentalitu dle státu (vycházející z kultury-politiky, tj. jak se sami uspořádavají, vedou a organizují). Jsou i bohaté státy, které jsou mnohem zdravější, než mnohé jiné bohaté (sociálně, mentálně, inidivduálně/psychic­ky, stravou, přírodně, atd).
Problém není v civilizaci, ale jak jí (jejich výdobytků) využívají, jakým způsobem. Volnost taky není špatná, jenže musí mít dobrý účel a nějaký základní řád. Jinak obecně záleží, jak se ta civilizace řídí, kam směřuje.