zjentek

Z jakého důvodu počítače opakovaně vyhodnotí určité „zdravé“ soubory na flash discích či paměť. kartách jako poškozené?

Tak jsem si přenášel něco z flashky (dále jen VM- vyměnitelné médium) na počítač a pak zase zpět na VM. VM bylo bez problému, ale počítač pořád chtěl aby se opravily chyby. Když jsem to udělal, oznámil mi počítač, že nebyly nalezeny žádné chyby. Pokud s těmito opravenými VM pracuji na dalším počítači, opět chce provést kontrolu a opět je to v pořádku. Proč se to vlastně děje? Děkuji.

Nechce se nikomu odpovědět na tuto otázku?

Odpovědi
aliendrone

Tohle je s námi snad již od Sedmiček widlí. Pokaždé, když zasuneš připojitelné médium (obvykle flashku), tak to chce „provádět kontrolu chyb“. Je to už dávno, co jsem to samé řešil. Tím, že odsouhlasíš „kontrolu“ dáváš zároveň souhlas k odeslání informací o tom, co je na disku (nebo nějaké jiné fízlování, už si to vážně nepamatuji, je tu už dost let naz5). Formálně udávaný důvod je pochopitelně „kontrola chyb“ (která také proběhne, pokud systém zařízení nerozpozná jako již čeknuté), na to uživatelé slyší mnohem víc, než na nějaké „Odeslat ""diagnostické"" informace?“. :)