Kryšpín

Z jakého důvodu mají občané směrem na západ menší teploty v bytech a pracovištích?

Podle některých politiků novinářů i papalášů jsou tam teploty okolo 20 stupňů je to úspora z důvodu otužilosti anebo z nařízení.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevěř všemu. Jsou to ničím nepodložená data, je to snad pouze lež politiků, a smyšlenky prorežimových me­dií.

Další odpovědi
Lgee

Peníze

Dochy

20 je naprosto v pohodě, dá se v tom běžně žít a pro většinu populace to bude i zdravější. U nás je spousta lidí poněkud rozmazlených.

paul1

Kdysi a kdesi jsem četl, že v Rakousku mají v zimě celkem běžně teplotu v bytech +18 °C.
Nemohu to ale na internetu najít.

Kryšpín

Paul1 to na př. v Iglů pro zvýšení teploty na př. z 10 stupňů na dvacet zapalují svíčky a pozvou sousedy na čaj a nejlepší je třípatrák dole vchod uprostřed se vaří a nahoře spinká.

Čecho_slovák

Dochy, až se ti v koupelně objeví plíseň a děda s babi budou klepat kosu, změníš názor.

Dochy

Plísni se bude lépe dařit ve 24 než ve 20. Spíše než nízká teplota v koupelně bude pro plíseň dobré mít pár míst, kde je teplota nižší než okolí (protože tam bude výrazně vyšší relativní vlhkost)

A prosím, dobře se podívej co jsem napsal „pro většinu populace to bude i zdravější“
Opakuji: Pro většinu, nikoli pro všechny.
Mimochodem, můj děda žil do svých cca 90 na výměnku v selském stavení. teplo měl takové na jaké si sám zatopil. Věř mi, že 24 si tam neudržoval.